Seznamování… 4.-8.9.2017 Ú

8. 9. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se seznámili s novými kamarády. Společně jsme si utvořili a zopakovali pravidla, kterými se ve školce a ve třídě řídíme. Také jsme zkontrolovali hračky, vyzkoušeli jsme si, jak stříhají nové nůžky, malují pastelky… Měli jsme radost z nových hraček a z nových stuh a míčků na cvičení. Zahráli jsme si hry, zopakovali jsme si, co všechno si pamatujeme z minulého roku. Někteří opravdu překvapili paní učitelky tím, co všechno si pamatují a co vše už znají.
Logopedie: hlásky „A, E“
Grafomotorika: uvolňování ramenního kloubu

První týden po prázdninách byl moc zábavný. Ve školce na děti čekaly balónky, se kterými jsme si procvičili barvičky, jména a dokonce jsme se s nimi i rozcvičili. Seznámili jsme se s novými kamarády a přivítali staré dobré známé tváře. Zahráli jsme si seznamovací hru a seznámili jsme se s třídními pravidly, aby je děti znaly jak v češtině, tak i angličtině.

Anglický klub

V úterním anglickém kroužku jsme představili novou anglickou paní učitelku. Dětem jsme ukázali na mapě veškerá místa, která paní učitelka Evička navštívila a kde všude se lidé mohou dorozumět v angličtině. Práce s mapou, hry s mapou. Procvičování třídních pravidel. Hra se jmény.

První týden byl pro děti seznamovací – seznámili jsme se s novými kamarády a hráli různé seznamovací hry se jmény. Také se děti seznámily se svou třídou, celou školkou a pravidly, jak se ve školce chovat. Dále jsme si připomínali své značky. V rámci hygieny (mytí rukou po toaletě, před jídlem, když přijdu z venku) jsme si vyprávěli pohádku O bacilovi. Následně si každý nakreslil svého malého bacila, kde jsme trénovali správný úchop tužky.

Welcome – hned v pondělí jsme přivítali v naší třídě nové kamarády – v rámci seznamování jsme se naučili nejen naše jména, ale také značky, které máme v šatně, na hrníčku atd. Celý týden jsme se seznamovali nejen s prostředím školky, ale také s naším okolím. K tomu všemu jsou nezbytná pravidla, aby se nám nic nestalo. Děti jsou velmi šikovné a těšíme se na další týden.

Výtvarný kroužek – tento týden jsme s dětmi zahájili výtvarný kroužek otiskem ručičky, pracovali jsme všichni společně a tím jsme se učili spolupráci, která je nedílnou součástí naší školky.

Pohybový kroužek – v rámci sportovních aktivit jsme se zaměřili na koordinaci pohybů pomocí zábavné opičí dráhy.

Dramatický kroužek – návrat do školky a nový školní rok jsme zahájili společným tanečkem z minulého roku „Ram zam zam“ a “ Krokodýl“. Také jsme si připomněli hereckou etudu smutný/veselý a naučili se nové básničky „Všichni jsme tu kamarádi“ (Sovičky) a „Dobrý den“ (Lištičky).

Hudební/pěvecký kroužek – chtěli jsme si zazpívat celá třída a tak jsme si vybrali naší oblíbenou píseň z minulého roku „Ho ho Watanay“ a lidovky „Kalamajka“,“ Černé oči“. Dále jsme si zahráli na muzikanty a nacvičili pár rytmických cvičení.  S Lištičkami se nám zastesklo po teplu, a tak jsme si zazpívali písničku „Sluníčko“.