Technika a média… 13.-17.3.2017 Ú

17. 3. 2017 | Kronika - Jirny

Téma „media a technika“ nás vrátilo o několik stovek let zpátky do minulosti. Od kouřových signálů, poslíčku na koni jsme se dostali až k tisku novin, telefonu,radiu, televizi ,počítačům a internetu. Každý z těchto pokrokových vynálezů jsme si ukázali a zaměřili jsme se na to, jak se vyvíjely vizuelně a zároveň technicky. Vyprávěli jsme si, jak se dříve posílaly vzkazy přes telegraf. Děti si pak sami napsaly své jméno v morseově abecedě a vytvořili si kartičku s tajnými symboly.

AJ Sovičky

Tento týden jsme pokračovali tématem „My home“ a povídali si tak o nábytku- „furniture“ (např.: sofa, chair, table, fridge, bed, toilet, bin, bath, tv). Na novou slovní zásobu jsme si zahráli hru s přiřazováním nadřazených slov „rooms“, čímž jsme si procvičili slovní zásobu z minulého týdne. Děti si vypracovaly svůj pracovní list, který hravě zvládly.

Seznámili jsme se novou říkankou „This little pig“ a dále procvičujeme písničku „Addams family“.

Procvičování barev, sloves a předložek v angličtině.

AJ klub

Na kroužku angličtiny jsme pokračovali výrobou knížky „My book“ frází „I can/can’t“, kde děti procvičovaly slovesa a frází „I like/ don’t like“, kde jsme procvičovali názvy jídel. Děti si výrobou knížky procvičují odpovídání v celých větách a porozumění otázce.

Tento týden jsem si hráli na televizní hlasatele. Děti hlásily zprávičky o počasí, zpívaly písničky, říkaly pohádku a přednášely jarní básničku. Společně jsme se stali hlasateli na televizní obrazovce, kterou jsme vyrobili. Také jsme si v rádiu vyzkoušeli naladit rádiové stanice a zatelefonovat pomocí provázkového telefonu. V závěru týdne jsme si prohlíželi dětské časopisy a povídali si o tom, co se z těchto stránek dozvíme. Grafomotorickým cvičením jsme pak společně „jeli“ do přírody vítat jaro, které nám už klepe na dveře.

Jedním z témat tohoto týdne byla televize, proto se naši malí hlasatelé v rámci výtvarné výchovy pustili do celotýdenního projektu – vydařené dílo si můžete prohlédnout v šatně. Téma „My body“ jsme rozšířili o slovní zásobu „My head“ a písničky „One little finger…“ nebo „Hokey Pokey“ nám napomohly nejen k zábavnému opakování slovíček, ale také k protažení našich tělíček. 🙂

Dramatický/pohybový kroužek

Týden medií a techniky nás inspiroval k výrobě vlastní televize, ve které jsme si všichni zahráli na reportéra a hosta. Děti v této herecké etudě obstály na výbornou. Po té jsme tančili na píseň „Hruška“ od kapely Čechomor, na kterou jsme se naučili taneční prvky, jako jsou skoky a otočky.

Hudební/pěvecký kroužek

Tento týden patřil velkému opakování solmizačních slabik. Také nám začínají přípravy na Čarodějnice a my se seznámili a zazpívali písně věnované právě jim. Na závěr jsme se naučili indiánskou ukolébavku pod názvem “ Ho Ho Watanay“, která děti neuspala, naopak tak očarovala, že jsme ji ještě několikrát zopakovali.

Kroužek populárního zpěvu

Rozdýchání, uvolnění těla, mimických svalů a rozezpívání. To je náš začátek hodiny. Po té jsme si zahráli na skladatelé a každý zpěváček si složil vlastní melodii, kterou jsme si zahráli na klavír. Také jsme se seznámili s velikány pop music jako jsou Whitney Houston a Michael Jackson. Poukázali jsme si na jejich hlas. Dětičky se ke každému umělci spontánně vyjádřily. Michael J. v našem kroužku zabodoval. Na konci hodiny jsme si zopakovali písně „Skálo,Skálo“ a „Mravenčí ukolébavku“. Mravenčí ukolébavku přezpíval každý zpěváček sólově u klavíru před celou třídou.

Malý přírodovědec

Naši přírodovědci tento týden s Tomášem zkoumali PH hlíny,písku a rašeliny. Byla to super práce ve dvojicích a byli jsme překvapeni z výsledků.

Výtvarný kroužek

Jako malí technici a stavitelé jsme si postavili  mrakodrap, který dosáhl svou výškou až do oblak. Děti také vytvořily svou představu pohledu do oken. V každém okénku najdeme originální obrázek.

Pohybový kroužek

Protáhli jsme tělíčka, popřáli jsme si hezký den a na řadu přisšy cviky na gymnastických míčích a po té i hry. Dále se děti rozdělily do dvou týmů a zahrály jsme si florbal. Score ? 1:0- ,ale pro nás jsou všichni vítězové.