Záchranné složky …13.-17.5.2019 Ú

17. 5. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o bezpečnostních složkách, o tom, jak nám pomáhají. Také jsme si řekli, jak můžeme v určitých situacích pomoci my sami. Nezapomněli jsme si připomenout, jak se máme chovat, abychom se chránili, jak se chovat na silnici, na přechodu pro chodce atd. Zopakovali jsme si základní a důležité dopravní značky.

Tento týden jsme si se Sovičkami v angličtině povídali o tom, co dělat, když se stane nějaké neštěstí, úraz nebo někde hoří. Učili jsme se, jak dospělým říci a vysvětlit, co se děje, a jaký typ pomoci potřebujeme. Ukazovali jsme si díky tomu, co dělají hasiči, policisté a lékaři v sanitkách.

Hasiči, záchranná služba a policie byly naším tématem pro tento týden. Povídali jsme si, jak jsou záchranné složky důležité v našem životě a jak nám mohou pomoci. Naučili jsme se jejich tel.čísla a řekli jsme si, jak komunikovat s operátorem. Také jsme viděli, jak tyto složky zasahují. Naučili jsme se básničku Polámal se mraveneček, kterou jsme zdramatizovali. Pak jsme si zatančili a zazpívali na píseň Hasiči.

S Lištičkami jsme si v tomto týdnu povídali o záchranných složkách. Naučili jsme se vytáčet číslo v případě nouze. Podívali jsme se jaká auta používají hasiči, doktoři a policie a naučili jsme se novou písničku: Hurry up fireman. Podívali jsme se také co všechno na sobě hasiči nosí a jaký zvuk vydává jejich siréna.

Kroužek zpěvu

Kroužek zpěvu jsme věnovali oblíbeným písním, které jsme interpretovali na mikrofon. Učili jsme se vnímat náš výraz v obličeji  a držet správně mikrofon. Děti se naučili novou píseň Červený šátečku.

Hudební a taneční kroužek

Děti si užily písničky s tancem a zazpívaly si oblíbené lidové písně. Hráli jsme si na záchranáře a policisty