Cestujeme … kam a jak..21.-25.6.2021 J

25. 6. 2021 | Kronika - Jirny

V angličtině jsme tento týden využili kartičky že hry BrainBox, díky kterým jsme se naučili mnoho nových slovíček o cestování. Povídali jsme si o tom, jakými dopravními prostředky rádi cestujeme – někdo na kole, jiný zase letadlem, někdo by si chtěl vyzkoušet horkovzdušný balón a jiní zase ponorku. I když se ve školce učíme anglicky, tak v pohádce jsme obletěli celý svět a díky tomu se naučili slovíčka jako třeba por favor, merci, bitte nebo arigato. Poznáte, jaké země jsme navštívili?

Koho by nebavilo cestování? My s dětmi jsme si užívali. Pluli jsme, jeli vlakem, autobusem, brázdili obrovské vlny v korábu, přeplavili jsme se trajektem, létali, a to i v balónu, a dokonce vzlétli s Paxim na exoplanetky. Pomáhala nám videa na interaktivní tabuli, ale většinu jsme si prožili na vlastní kůži. Hráli, a přitom poznávali svět, jsme si celý týden; ve školce, na zahradě i u rybníka.

Naše cestovní kufříky, které zdobí naši šatnu a ukrývají tajemství, hovoří za vše.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Báječně jsme si užili cestování vlakem k moři, kdy jsme nejdříve kupovali jízdenky, čekali na vlak, nastoupili a nakonec, po delší jízdě a občerstvení, si užili i opalování a hlavně plavání v moři. Nechyběl ani nákup zmrzliny ve stánku na pláži:)

Sportovní klub: Letadlem jsme zavítali až do Afriky, kde jsme tentokrát potkali skákavé antilopy a rozpustilé opičky, které kradly turistům svačiny a banány a různě si s nimi pohrávaly.

Tvoření: Představili jsme si, že na prázdniny letíme barevným balónem a jeden takový i s pasažéry jsme si i vyrobili.

Muzicírování: Spolu s písničkou Jede jede mašinka jsme si vyzkoušeli rytmus jedoucí mašinky a zahráli hru na mašinku, která hledá své vláčky. Povídali jsme si také o tom, který dopravní prostředek létá, jezdí a který třeba i plave.