Cestujeme.. kam a jak… 26.-30.6.2023 J

2. 7. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden byl cestovní, putovní. Výlet za zvířátky na Pastevku, na Jirenské hřiště, ve třídě vlakem i s jízdenkami a průvodčím, i na zahradu. Ta nebyla daleko, ale zase byla zpestřená diskotékou, tanečními hrami a nanuky dle přání. Ale hlavně jsme si užívali. Poslední společné dny, s pohádkami, povídáním, objímáním. Pro děti, ale hlavně pro paní učitelky, moc dojemné.

Většina Soviček nám odchází. Jsme na ně pyšné, udělaly obrovský pokrok.

Za kolektiv pedagogů Soviček přeji prázdniny prožité ve zdraví. A všem předškoláčkům úspěšné vkročení do nové etapy života, první třídy.

Děkuji rodičům za spolupráci. Všichni se mějte kráááásně. Na ty, kteří budou pokračovat, moc moc se těšíme. Ti, kteří skončili, jste kdykoli vítáni. Nechali jste v nás stopu, hlavně buďte spokojení. Papa 🙂

This week in English we continued to learn  ‘’All About Travel’’ and the different means of transport: travel, travelling, car, bus, train, airplane, boat, rocket, sub marine, hot air balloon, airship, suitcase, passport, tickets… With the kids we had a little trip and visited farm animals. We also had so much fun playing games, dancing and having ice cream in the school’s garden !

Amazing job everyone and enjoy your summertime!!!!

Tvoření: V hodině jsme se věnovali individuální tvorbě. Zaměřili jsme se na skládání origami. Děti si procvičily jemnou motoriku a domů si odnesly krásné výtvory.

Muzicírování: Na začátku hodiny jsme se hezky rozezpívali. Připomenuli jsme si několik písniček o létu ( Sluníčko, sluníčko a další), zkoušeli jsme i vytleskávat rytmus daných písní. Zbytek odpoledne jsme strávili na zahradě a zahráli jsme si několik her.

Tanečky,rytmika,dramaťák: Hodinu jsme začali naší klasickou rytmickou rozcvičkou. Děti se pořádně protáhly. Následně jsme si zahráli několik tanečních her (Štronzo, Čertík ). Hry podpořily rozvoj pozornosti a rychlé reakce.

Sportovní klub: Klub jsme započali krátkou rozcvičkou, zopakovali jsme si základní terminologii cviků ( upažit atd.) a zacvičili jsme si jednoduchou sestavu cviků. Ke konci hodiny jsme si zahráli taneční hru “ květiny, tráva, slunce, voda“.

Celý týden jsme si s Lištičkami povídali o cestování a o tom, kde jsme všude byli a co jsme tam viděli. Nejvíc se nám líbilo, nebo by líbilo, jak jinak, u moře:) Vydali jsme se vláčkem z nádraží v ČR na výlet do hor na rakouský hrad. Museli jsme si nejdříve zakoupit řádné jízdenky v pokladně a pak ve vláčku je pan nebo paní průvodčí zkontrolovali a proštípli. Na hradě nás provedla průvodkyně a pak jsme se zase vláčkem vraceli zpět. Pro naše cestování jsme si vyrobili jednoduché prázdninové pasy. Snažili jsme se do nich namalovat vlajky „navštívených zemí“ a nalepit připomínky z našich cest. Rozpoznávali jsme různé dopravní prostředky a hádali, zda jezdí po kolejích, plavou na vodě či létají ve vzduchu. To nám šlo velmi dobře. Užili jsme si také výlet za zvířátky na nedalekou farmu Pastevko, kde jsme si zvířátka nejen hladili, ale také jsme zjistili, co to dá práce se o ně dobře postarat. Moc se nám tam líbilo. Nejvíc zajíčci a koník. Závěr školního roku jsme si už jen užívali při hrách, zpěvu a tanci a dokonce jsme ochutnali na zahradě i zmrzlinu!

Všem dětem a rodičům přejeme krásné léto!

We enjoyed this week very much as we are looking forward for the summer holidays already. We had a very nice trip to Pastevkovo, where we saw many different animals. We also created our own passports we can use for our trips during coming holidays.

Great job over whole year, foxes and enjoy the summer:-)

Rytmika, tanečky, dramaťák: hra na hudební nástroje (dřívka, rolničky, xylofon)

Sportovní klub: sportovní hry na zahradě: twister, houpačky, hra na schovávanou

Tvoření: origami: lišky, letadla, lodičky