Divadla a koncerty…19.-23.2.2024 J

23. 2. 2024 | Kronika - Jirny

Sovičky

Týden ve znamení kultury nás zavedl na koncerty i do divadla. Naučili jsme se hodně hudebních nástrojů a poslouchali jsme jejich zvuk. Žasli jsme nad uměním 2CELLOS, bubeníka Mika Terrany a jiných nadaných hudebníků. V divadle jsme se seznámili s činohrou, loutkovou pohádkou i stínovým divadlem. Víme, jak se do divadla a na koncert obléci a jak se chovat. A to jsme i krásně předvedli při sledování jednotlivých pohádek a divadelních představení na interaktivní tabuli. Nejoblíbenější činností bylo shlédnutí některých pohádek, jejich převyprávění, a hlavně jejich dramatizace. Spolu s dětmi jsme si i pohádky upravily, aby se mohly zapojit všechny najednou. Každý si vyrobil svoji krásnou Červenou karkulku a ve třech skupinkách jsme vytvořili tři domečky prasátek – ze slámy, dřeva a cihel. A to vše nám zdobí šatničku.

Tvoření: Tento týden jsme tvořili dohromady i samostatně. Děti si nejprve vyrobily baletky. Obrys postavy jsme nejprve vystřihli a posléze jsme baletce dozdobili sukni. Procvičili jsme si tak jemnou motoriku. Společně jsme si také vyrobili divadlo, které jsme si vystavili v chodbě.

Tanečky, rytmika, dramaťák: Hodinu jsme začali rytmickou rozcvičkou. Následně jsme si zacvičili s rekvizitami na dvě písničky “ Hráli dudy“ a “ Já jsem muzikant“ . Děti si tak procvičily nejen hrubou motoriku ale také prostorovou orientaci.

Muzicírování: V začátku hodiny jsme se věnovali dechovému cvičení. Zatancovali jsme si na nám několik známých písniček a zkoušeli jsme si rovněž vytleskat jejich rytmus.
Sportovní klub: Hodinu jsme započali krátkou rozcvičkou formou skupinové hry “ Štronzo“. Dále jsme si zahráli hru “ Dotýkaná“, která byla zaměřena na zdravý rozvoj spolupráce ve skupině. 

Tento týden jsme si vyprávěli a hráli pohádky. Probrali jsme pohádku O Koblížkovi a O Červené karkulce. Nejdřív jsme srovnali pomotané obrázky z obou pohádek. Pak jsme si s chutí obě pohádky zahráli. Zazpívali jsme si Koblížkovu písničku a učili se novou o Červené karkulce. Povídali jsme si o tom, jak se chováme v divadle a na koncertech. Podívali jsme se na to, jaké rozlišujeme nástroje a proč. Zjistili jsme, že se na ně různě hraje a vyzkoušeli jsme si hraní na naše školkové nástroje. Nejvíc nás bavil triangl:) Tvary nástrojů jsme si zkoušeli také modelovat na předlohu modelínou a vyskládat z různých materiálů (těstoviny, PET víčka). Vyrobili jsme si papírové kytary a podívali se na legrační video z koncertu hráčů na ukulele. Nakonec jsme se naučili novou písničku Já jsem muzikant.

Angličtina

Stories in Czech and English versions, music instruments

Jack and the Beanstalk:

https://m.youtube.com/watch?v=9a9qNLUpkV8

Red Riding Hood

https://m.youtube.com/watch?v=ivg_Yc-YDYo&pp=ygURU3Rvcnkgb2YgcmVkIGhvb2Q%3D

Three Little Pigs

https://m.youtube.com/watch?v=j7hmH48k0Sc&pp=ygUWbyB0xZllY2ggcHJhc8OhdGvDoWNoIA%3D%3D

https://m.youtube.com/watch?v=oAWOSWM-raQ&pp=ygUXdGhyZWUgbGl0dGxlIHBpZ3Mgc3Rvcnk%3D

Music instruments

https://m.youtube.com/watch?v=3ogepZsCnbY&pp=ygUWbXVzaWMgaW5zdHJ1bWVudHMgc29uZw%3D%3D

And song

https://m.youtube.com/watch?v=aY_JqmBlsCE&pp=ygUWbXVzaWMgaW5zdHJ1bWVudHMgc29uZw%3D%3D

Rytmika, tanečky, dramaťák: hýbánky s interaktivní tabulí

Sportovní klub: sportovní rozcvička, skoky, stoj na jedné noze, štronzo s tamburínou

Tvoření: kytara: malování, stříhání, lepení

Muzicírování: Běžela ovečka s doprovodem na klávesy