Divadla a koncerty… 25.-29.3.2019 Ú

29. 3. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali divadlu, koncertům, baletu a všemu, co s kulturou souvisí. Společně jsme sledovali příběh Rusalky a zkusili jsme si zazpívat nejslavnější árii. Také nás nadchl výkon Mika Terrany, který na bicí bravurně zahrál W. A. Mozzarta, J. Brahmse a další skladby. Závěr týdne jsme věnovali baletu, kde jsme bez dechu prožívali příběh Louskáčka.

 

Angličtina

V angličtině jsme se vydali na pomyslnou návštěvu divadla, řekli jsme si, jak se na takovou událost obléci. Nahlédli jsme pak také virtuálně do slavných koncertních síní v Anglii (např. Royal Albert Hall) a ukázali si různé hudební nástroje, které můžeme vidět a slyšet na takových koncertech.

Lištičky

Zpěváky a herci se to tento týden v naší třídě jenom hemžilo. Ukázali jsme si rozdíl mezi klasickým umění a populárním (modernou). Řekli jsme si, jak se máme ve společnosti chovat a jaké obléčení podle příležitosti nosit. Dokonce jsme si sami zahráli dvě česko-anglické divadelní hry. Vyrobili jsme si své mikrofony a těmi jsme si uspořádali svůj soukromý koncert.

Angličtina

V tomto týdnu jsme si povídali o divadle a koncertech. O tom, jak vypadá naše divadlo a jak vypadá v jiných zemích. Řekli jsme si co na sebe – dress, high heels, tuxedo, tie. Zahráli jsme si divadlo – 3 little pigs a na mikrofon jsme si zopakovali naše anglické písničky a básničky.

Kroužek zpěvu

Na kroužku zpěvu jsme se věnovali hudební improvizaci a rozvoji hudební paměti. Nová píseň pro tento týden je Želva.

Výtvarný kroužek

Jaro je již za okny a tak jsme si s Liškami vyrobili jarní výzdobu do oken. Nesmí chybět zelená travička, včeličky a kytičky. Sovičky si vyrobily pomůcku na předškoláčka ve formě autobusu, zastávek a panáčků.

Sportovní kroužek

Lištičky si procvičily rytmiku a pružnost u sportovních her a tanečků. Sovičky překonávaly překážky s břemenem a nechyběla hra na zvířata.