Divadlo a koncerty… 19.-23.3.3.2018 Ú

23. 3. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se věnovali divadlu a koncertům. Virtuálně jsme si prohlédli Národní Divadlo, pověděli jsme si, jak bylo založeno a postaveno a prohlédli jsme si prezidentskou lóži a salónek. Naučili jsme se, jaké druhy divadel máme a podívali jsme se na část loutkového představení. Velkým zážitkem pro nás byla opera. Společně jsme se podívali na dojemný příběh Rusalky od Antonína Dvořáka a naučili jsme se dvě árie. Neopomněli jsme ani balet, podívali jsme se na Louskáčka a doslova nám vyrazily dech malé děti, které tam účinkovaly. Společnými silami také lákáme jaro výzdobou oken a školky. Snad již brzy přijde.
Logopedická prevence: hláska „C“
Grafomotorika: vlnovka
Angličtina: tento týden jsme si s dětmi povídali o tom, co je divadlo a co je koncert. Povídali jsme si o rozdílech mezi koncertem a divadlem. Téma jsme spracovali na IT tabuli a pomáhala nám i při hře. Zopakovali jsme hudební nástroje a ukázali jsme si různé druhy hudby, která se může hrát na koncertech. Vysvětlili jsme si správné chování v divadle. Seznámili jsme se s novou říkankou „Once i caught a fish alive“.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme s dětmi probírali „places in the town“ – názvy institucí, obchodů a budov a také „giving instructions“, kde děti pomocí IT tabule podle mapy děti hledali různé budovy. Procvičovali jsme porozumění instrukcí a rozpoznání právě a levé strany.

Lištičky
Téma týdne „Divadlo a koncerty“ přineslo mnoho zábavy, tvoření a samozřejmě nových informací. Povídali jsme si o divadle, že v něm hrají herci nebo loutky. že hry mohou být veselé, ale i smutné a na IT tabuli jsme si ukázali Národní divadlo. Hráli jsme si na herce a zkoušeli jsme hrát i loutkové divadlo. Dále jsme se bavili o koncertech, kde hraje velký orchestr. Ukázali si na IT tabuli všechny hudební nástroje a pana dirigenta. Nezapomněli jsme si říct, jak se na koncert nebo do divadla obléknout a jak se správně chovat. Nakonec jsme si všichni vzali xylofony, dřívka, triangly a tamburinky a byli z nás ti nejlepší muzikanti.
Angličtina: Hudbu a tanec naše děti milují, proto byl celý týden plných koncertů, pohádek a hlavně hodně legrace. Procvičovali jsme hudební nástroje (trumpet, quitar, piano…). Na IT tabuli jsme si pustili loutkové divadlo a pohádku, kde hlavní roli měly hudební nástroje.
Hudební a taneční kroužek: jaro klepe na dveře. S dětmi jsme ho přivítali básničkou Ťuk Ťuk a Kytička. Také jsme si vyprávěli o starém divadle z Řecka a vytvořili si symbolické masky Komedie a Tragédie. Nakonec jsme si zatancovali Letkis a Makarenu. Věnovali jsme se také dechovým a artikulačním cvičením. Zapojili jsme rytmická cvičení podle IT tabule a zazpívali si naše oblíbené písničky. Děti si také vytvořily své pódium a na něm si uvedly svůj vlastní koncert.
Kroužek zpěvu: tento týden jsme procvičili plíce a bránici. Začali jsme posilovacím cvičením na bránici a po té se zaměřili na uvolňování rtů a jazyků. Zpěváčci si zahráli hudebně – pěvecké hry s tyčemi Boomwhackers. Poté jsme nasadili hlásek do resonance a zopakovali si už naučené písně, ve kterých jsme pracovali na přednesu.
Výtvarný kroužek: vytvořili jsme si loutky a zahráli si stínové divadlo.
Sportovní kroužek: tělíčka jsme si protáhli u jógy a prostřednictvím různých sportovních her.