Halloween !!! 30.10. -3.11.2023 J

3. 11. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme měli tak nějak „navíc“. Takže jsme měli možnost užít si ještě kouzla podzimu. A to v pravém slova smyslu. Vyzdobili jsme si školku na Halloween, užili si Halloweenskou párty se spoustou úkolů, výrobky, tancem, malováním na obličej a diplomem. Zopakovali jsme si ekosystémy, jak se zvířátka chystají na zimu a jak a kde ji přežívají. A s obrázky jsme si zahráli různé pohybové hry. Venku jsme připravovali pelíšky pro ježečky, zkoumali broučky, sbírali kaštánky a pozorovali kačenky u rybníka.

This week in English, we repeated the ecosystems: pond, river, field, meadow, mountains…. We also talked about what animals belong to each ecosystem: ducks, dragonflies, bears, hedgehogs, snakes… Kids also had a lot of fun playing a pretend game:animals that hibernate, the ones that migrate and the ones that adapt to the weather. We also celebrated Halloween in our fun costumes, fulfilling various activities and creating bats, paper pumpkins and ghosts…

We had a great time at our Halloween

party!

Tvoření: V tomto týdnu jsme se věnovali společnému tvoření. Lepili jsme papírové řetězy z proužků barevných papírů. Procvičili jsme si tak jemnou motoriku. Vyrobili jsme si také několik příšerek, které jsme použili na výzdobu šatny. Vyrábění v kroužku kamarádů jsme si moc užili.
Tanečky, rytmika, dramaťák: V začátku hodiny jsme se nejprve protáhli taneční rozcvičkou. Vybrali jsme si několik písniček s tématem Halloween a vymysleli k nim vlastní taneční kroky. Děti tanec podle vlastní fantazie moc bavil. Tato aktivita podpořila zdravý rozvoj vztahů ve skupině.
Muzicírování: Tento týden jsme se naučili novou básničku o “ dýni “. Povedlo se nám to velmi dobře. Zazpívali jsme si také několik písniček a zatancovali jsme si společně k jedné z nich. Děti si procvičily nejen správné dýchání při zpěvu ale i paměť.
Sportovní klub: Na začátku hodiny jsme se nejprve pořádně rozhýbali rozcvičkou zaměřenou na protažení celého těla. Zahráli jsme si i kolektivní hru “ kočičí ocásek”. Děti si musely hlídat svůj ocásek z krepového papíru, ale zároveň se snažit získat ocásek ostatních a tím je vyřadit ze hry. Tato hra podpořila zdravou soutěživost ve skupině a pozitivně ovlivnila i schopnost rychlé reakce.

Pondělí se neslo ve znamení příprav na úterní Halloweenskou oslavu. Vyrobili jsme si součásti pro naše netopýry. Museli jsme používat hodně černé barvy a nabarvení nezůstali jen netopýři:) Zopakovali jsme si novou podzimní pohybovou básničku  Kaštánek. Objevili jsme labutě na procházce okolo rybníka a dívali jsme se na to, čím se liší od kačenek, které na rybníku vídáme denně. V úterý konečně vypukla naše úžasná Halloweenská párty. Plnili jsme nadšeně spoustu úkolů, včetně strašidelného kvízu, výroby pavouků a ježibab, či hledání žaludu v pěkně slizké krabici:), hodně jsme tančili na strašidelné anglické písničky atd. Celý týden jsme se protahovali jako různá strašidýlka z pohádek. Trénovali jsme si naše ouška při snaze vystopovat zvuky zvířátek poslepu. Zahráli jsme si naši oblíbenou zvířátkovou pohádku Boudo budko a protáhli jsme se také na pěkně dlouhé překážkodráze v tělocvičně.

Rytmika, tanečky, dramaťák: pohybová básnička o dýni
Kutálí se líně,
velikánská dýně.
V bříšku má sto miminek,