V zámeckém prostředí se nám tak zalíbilo, že jsme tam setrvali ještě další týden. A krásně jsme si to užili!

V pondělí jsme oslavili den dětí všichni společně na zahradě. Tomáš, Bety a Alina pro nás připravili spoustu her a soutěží. Největší úspěch měla hra na smradlavá vajíčka : ). Všichni jsme si odnesli domů nové sluneční brýle, takže léto může konečně začít!

V úterý se děly věci!!! Naučili jsme se vyrábět tajné, neviditelné písmo. Povídali jsme si o tom, že poslové přinášeli do zámku vzkazy a ty byly šifrované, aby je nikdo cizí nemohl rozluštit.

Bylo to velmi napínavé a moc nás to bavilo.

Ve středu se plavalo s Tomášem a plavalo se nádherně, protože venku byla nefalšovaná letní atmosféra. S Bety jsme si zacvičili v angličtině a vyrazili na procházku do lesa.

Čtvrtek byl trochu strašidelný. Zkoumali jsme, kdo je to bílá paní, jak se jí stala a kde se vyskytuje. Také jsme si jí nakreslili. Už víme, že bílých paní jsou mraky, protože si o nich také odpoledne čteme : ).

V pátek jsme u strašidelného tématu ještě setrvali a povídali jsme si o dalších divokých  historkách z našich hradů a zámků. Zjistili jsme, že jsou i černé paní a bezhlaví rytíři, hartusící duchové… Nejsme si jisti, jestli bychom je chtěli potkat, ale poslouchat vyprávění o nich nás velmi bavilo

Tento týden jsme si se žabičkami přiblížili život na zámku a naučili se spoustu zajímavých her. Se žabičkami jsme pilovali říkanku „Princeznička na bále“. Přidali jsme k ní zajímavé ukazovací prvky, které dětem pomohly si říkanku lépe zapamatovat Další dny jsme si přibližovali život a posmrtný život tzv. Bílé paní Rožmberské. Jak vypadala a jak se stalo, že musela obcházet rožmberské hrady. Velký úspěch měla pohybová hra „Smradlavé vejce“, při které si děti zlepšovaly pohybové dovednosti a postřeh. Užily si při ní spoustu legrace. Poslední dny jsme si objasňovali, jaký je rozdíl mezi zámkem a hradem. Dodělávali jsme naše povedené koruny, ze kterých měly žabičky velikou radost

Krásný, prosluněný víkend a příjemné lenošení někde u vody. My musíme nabrat hodně sil, protože v pondělí se vydáme na cestu až do daleké Anglie.

Tento týden jsme probírali geometrické tvary. Děti je vyhledávaly ve třídě a tím se učily, jak se jim říká v angličtině. Geometrické tvary z barevných papírů jsme lepili i na papír a vznikly nám zajímavé zámky, hrady a někdy i postavy 🙂

Slovní zásoba: a shape, a circle, a triangle, a square, a rectangle

Písnička:

Odpolední aktivity:

Rytmika tanečky, dramaťák: Diskotéka je na oslavu svátku dětí jako stvořená. Naučili jsme se tančit makarenu a abychom neošidili ani zámeckou atmosféru, přidali jsme ještě mazurku.

Tvoření: Hledali jsme inspiraci venku a dopracovávali naši ručně vázanou knihu. Bude skvostná!

Muzicírování: Zpívalo se také venku. Zůstali jsme věrni zámecké společnosti a naučili se písničku Ať žijí duchové!

Sportovní klub: Na zahradě jsme postavili stezku obratnosti a po tom, co jí všichni úspěšně zvládli, jsme si zahráli petangue s barevnými kroužky. Vypadalo to jako na rytířském turnaji a určitě si to zopakujeme .