Hrajeme si na … džungli !!! 20.-24.7.2015

24. 7. 2015 | Kronika - Jirny

Hlavním tématem toho týdne byla džungle. V pondělí jsme se s dětmi bavili o šelmách. Společně jsme vyráběli tygří a gepardí srst. Hráli jsme různé pohybové hry a vzhledem ke slunečnému počasí pobývali hlavně venku.

Úterý bylo zasvěceno motýlům. S dětmi jsme pomocí IT ukázek i sledovali vývojové fáze motýla. Nakonec jsme si každý i svého motýla vyrobili.

Ve středu jsme se naučili básničku o hadovi a vzhldem k příliš horkému počasí venku jsme si s dětmi četli o džungli a nakonec jsme si pustili pohádku o Mauglím.

Ve čtvrtek jsme s dětmi pomoci interaktivní tabule měli možnost přímo do džungle nahlédnout. Zkoumali jsme všechna zvířata, která tam žijí a skvělé záběry od National geographic nám umožnily zhlédnout ta nejkrásnější místa na světě. Nakonec jsme pomocí zvukové databanky s dětmi přiřazovali jednotlivé zvuky k různým zvířatům.

Pátek byli naším hlavním zájmem papoušci. Děti vyráběly papoušky nejrůznějších barev a tvarů. Pomocí IT ukázek jsme se podívali na ty nejhezčí a nejbarevnější papoušky a protože se nám přiblížily prázdniny nechali jsme děti, ať si samy vyberou, co by chtěly dělat. K našemu velkému překvapení zasedly ke knížkám.

No a samozřejmě jsme splnili slíbené přání, v pátek jsme si užili skákací hrad !!!

Těšíme se na další týdny příměstského tábora od 10.8.2015