Koloběh vody…2.-5.1.2024 J

7. 1. 2024 | Kronika - Jirny

This week in English we discovered all about sequencing and our daily routines. We learned easy vocabulary words and sentences: In the morning: I wake up, I get dressed/I change, I have breakfast, I brush my teeth and I go to school.  At noon I have lunch, in the afternoon I play,  in the evening I have dinner, at night I sleep… Kids had so much fun playing games about the parts of the day, assembling pictures in the right order and playing the ‘’Which comes First, Next and Last?’’ game. We also learned signs to express ‘’Yesterday, today and tomorrow’’.Good job everyone!

Tvoření: Tento týden jsme se věnovali individuální tvorbě. Děti si obkreslily podle šablony obrys stromu společně s větvemi a následně si jej vystřihly. Posléze jsme jej nalepili na modrý papír a bílou barvou jsme prstíky dokreslili sněhové vločky.
Tanečky, rytmika, dramaťák: V tomto týdnu jsme si pořádně rozhýbali tělo tancem. Začali jsme rytmickou rozcvičkou a dále jsme si zatancovali za doprovodu hudby.
Muzicírování: V začátku hodiny jsme se nejprve rozezpívali. Dále jsme si zazpívali koledu “ My tři králové” a popovídali jsme si o nich.
Sportovní klub: Hodinu jsme začali krátkou rozcvičkou na protažení celého těla. Dále jsme si zahráli naší oblíbenou hru “ ŠTRONZO “ . Hra podpořila zdravý rozvoj pozornosti dětí, rovnováhy a držení těla.

Hned první den po Vánocích ve školce jsme nemohli vynechat téma: Z jaké hračky jsme měli pod stromečkem největší radost?:) Děti dávaly pozor a pamatovaly si i to jaké hračky dostali jejich kamarádi. Hráli jsme oblíbené hry, abychom se naladili na běžný školkový režim. Od úterý už jsme se věnovali tématu. Naučili jsme se novou pohybovou básničku Ráno. Vyzkoušeli jsme si přiřazovat různé činnosti (po překonání náročné překážkové dráhy) ke sluníčku, které teprve vstává, je odpoledne na obloze nebo už jde spát. Vedli jsme diskuze o tom, zda na obrázku děti snídají, obědvají nebo večeří, zda se teprve ráno oblékají nebo už se převlékají do pyžamek a jdou spát:))) Podařilo se nám vyrobit kombinovanou technikou (kresba, malba, lepení) zimní kulichy. Parádně jsme se protáhli při ranním cvičení a zazpívali jsme si naše oblíbené a známé písničky za doprovodu na dřívka.

Ráno

Když ráno vstanu, hned se protáhnu.

Pak se v pase ohnu, země rukama se dotknu,

na zem si sednu a nohy natáhnu, špičky napínám a propnu.

Potom si dřepnu, do výšky skočím a na snídani rychle běžím

Rytmika, tanečky, dramaťák: rýmované hádanky se zimní tématikou
U nás v lese bývá hnědý,
a bílý je, kde jsou ledy.
Veliký je, strach nahání,
ryby k snědku v řece shání.
Celou zimu spí,
na jaře se probudí.

Přes zimu má dlouhé spaní,
černobílé pruhování
na podlouhlé hlavě přec
nosí v lese …

Sportovní klub: štronzo s tamburínou, hra na učitele, Moře-písek

Tvoření: zasněžený strom – prstová malba

Muzicírování: tříkrálová koleda, písnička Sněží sneží
Sněží, sneží,
mráz kolem běží.
Zima je kočičce, hřbet se jí ježí.
Fouká, fouká,
bílá je louka.