Lidské tělo…18.-22.9.2023 J

22. 9. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme prozkoumávali lidské tělo. Víme, z čeho se skládá – kosti, klouby, svaly, šlachy, orgány a spoustu z nich umíme i pojmenovat. Zvládneme poskládat kostru na magnetické tabuli, stejně tak i postavu člověka s jeho orgány. Pomáhali jsme vyrábět kostru z kartonu, která zdobí naši šatnu a každý se s ní může vyfotografovat. Jen tak pro zajímavost jsme si i porovnali naši kostru s kostrou například pejska. Viděli jsme, co se děje s plícemi při výdechu a nádechu na vyrobeném modelu (z papíru, brček a plastikových sáčků). Víme, proč je pro naše tělo dobré sportovat, zdravě jíst, dýchat nosem raději než pusinkou a jiné zajímavosti. S velkým zájmem jsme shlédli dva díly Byl jednou jeden život – Kosti a kostra a Dýchání.

This week in English, we learned simple vocabulary words: body, human, head, hair, eyes, ears, nose, mouth, teeth, chin, cheeks, bones, skeleton, skull, organs, muscles… We also learned to say: ‘’ I have/ my / mine/ this is… We played a funny game: sticking pictures on the teacher to learn the different body parts. Also the kids had a lot of fun building the human skeleton and taking photos with it. We also met our new friend ‘’Mr. skinny legs’’ who then turned into ‘’Mr. Muscle Man’’.

And we enjoyed dancing and learning the body parts song: https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

Amazing job everyone !!!

Tvoření: Tento týden jsme se věnovali individuálnímu tvoření. Nejprve jsme si popovídali o tom, z čeho se skládá naše “ ruka „. Děti si pak následně vytvořily výrobek, který znázorňoval kosti z kterých se naše ruce skládají. Lepením jsme si procvičili jemnou motoriku a skládáním tyčinek do pozic kostí zase pozornost.
Muzicírování: Hodinu jsme začali krátkým poslechem hudby s relaxačními podtóny. Následně jsme si rozdali pracovní listy a pustili několik skladeb klasické hudby, po každé skladbě si děti vybarvily jednu část pracovního listu. Děti si barvy volily samy, podle toho jak na ně hudba působila. Moc je to bavilo.
Tanečky,rytmika,dramaťák: Hned na začátku hodiny jsme se protáhli krátkou rytmickou rozcvičkou. Zatancovali jsme si posléze několik skupinových tanečků a zazpívali si k nim několik písniček.
Sportovní klub: V začátku hodiny jsme se nejprve zahřáli krátkou rozcvičkou na procvičení hrubé motoriky.Zahráli jsme si sportovní hru, díky které jsme si upevnili nám známé všeobecné pojmy. Ke konci hodiny jsme si zahráli hru s “ žabky skáčou „. Děti poskakovaly vždy do rytmu hudby. Hra byla zaměřena na zdravý rozvoj pozornosti.

Protahovali jsme se s podložkami, papírovými koulemi, učili se cvičit nejen jednotlivě, ale spolupracovat i ve dvojicích. Šlo nám to moc pěkně. Učili jsme se správně skládat puzzle těla a pojmenovávat jednotlivé části i v angličtině. Zkoušeli jsme orientaci na vlastním těle i v případech, kdy paní učitelka dala pokyn: Ukážeme si na ucho, ale sáhla si třeba „omylem“ na nohu:) Sestavili jsme si strašidýlka, kdy jsme si po překážkodráze došli pro jednotlivé části jejich těl. Povedlo se nám správně seřadit obrázky fází vývoje člověka od miminka po dědečka. Dokonce jsme přistáli i na lepivé planetě, kde se nám neustále přilepovali části našich těl k povrchu planety:) Celý týden nás provázela nová pohybová básnička Ťelo. Procvičili jsme si naše pusinky při foukání bublinek bublifuku. Nejoblíbenější volnočasovou aktivitou tohoto týdne se stalo modelování.

Ťělo

To jsou uši, to jsou oči, za kytičkami se točí. To je pusa, to je nos, kdo to neví to je kos. To jsou ruce, to jsou nožky, zadupeme do podložky.

We trained vocabulary to our body parts and enjoyed singing of new Shake it out song:)

Rytmika, tanečky, dramaťák: rytmická cvičení: vytleskávání a vydupávání rytmu dle zadání, pantomima: předvádění a hádání zvířátek

Sportovní klub: Čáp ztratil čepičku, Do vody – z vody

Tvoření: kosti v ruce: malování: obtisk rukou: lepení vatových tyčinek