Migrace ptáků a zimní spánek … 3.-7.11.2014

5. 11. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si se sovičkami povídali, jak se zvířata připravují na zimu, která se pomalu blíží. Hned v pondělí na nás čekalo překvapení. Pán ze záchranné stanice zvířat nám přinesl ukázat malého ježečka. Moc jsme se toho naučili a za každou správnou zodpovězenou otázku děti dostaly zvířecí samolepku.

Kromě toho jsme si stihli vyrobit i obrovský podzimní strom plný barevných listů. Moc se dětem povedl, sami se můžete ve školce přesvědčit 🙂 V úterý k nám přilétly vlaštovky, teda spíš už se připravily na odlet do teplých krajin. Vybarvené obrázky vlaštovek jsme otiskli na velký papír a vytvořili tak hejno odlétajících ptáků. Protože nám začal další podzimní měsíc, listopad, zopakovali jsme si ještě jednou znaky podzimu a zpívali anglické a české písničky s touto tematikou. Pátek patřil medvědům. Už víme, že se medvědi ukládají na zimní spánek, povídali jsme si o tom co je jejich potravou a jiné zajímavosti. Obrovského medvěda jsme si samozřejmě nakreslili a z krepového papíru jsme mu udělali srst, aby mu nebyla zima. Také jsme si tento týden hráli s novými anglickými společenskými hrami, které nám dorazily. Zase budeme chytřejší 🙂

Začal nám nový měsíc listopad. Opakovali jsme si znaky podzimu, barvy a společně jsem si vytvořili strom (barevné listy byly naše otisky dlaní). V pondělí nás také navštívil ochránce zvířat ze záchranné stanice Praha. Donesl nám ukázat ježečka a hodně jsme se o něm dozvěděli.

V úterý jsme si povídali o migraci ptáků do teplých krajin a proč odlétají. Také jsme si hejno odlétajících ptáků natiskli. Středa a čtvrtek patřly  výtvarné činnosti, kdy jsme malovali obrázky s motivy jara, léta, podzimu a zimy. V pátek jsme dali všechna naše zvířátka spinkat a povídali si o medvědech, kteří také usnou medvědím spánkem. Řekli jsme si, kde žijí, jakou mají barvu, čím se živí. Poté jsme si medvěda vytvořili.

Rytmika a tanečky

Děti nacvičovaly taneční kroky k tanci Česká beseda a improvizovaly při hudbě.

Hudební kroužek

Děti poznávaly známé písně podle melodie, nacvičovaly píseň Čáp, hrály na rytmické nástroje a zpívaly při kytaře.

Anglický klub

Tento týden jsme si zopakovali číslovky, učíme se počítat už do 20. Také jsme hráli novou hru: Simon says…a dělali úkony podle toho, co Simon řekl.
Key words: a hedgehog, a bird, a bear, to sleep
Odkaz: