Mikuláš ! 28.11.-2.12.2022 J

2. 12. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden, přestože byl ještě z velké části listopadový, už probíhal ve vánoční atmosféře. Zdobili jsme si třídu a společně s Lištičkami i šatnu. Pouštěli a zpívali jsme si koledy a společně plnili první z úkolů, které nám připravily paní učitelky do našeho společného adventního kalendáře. Vyprávěli jsme si o Mikuláši a tradicích, které jsou s ním spojené. Každý si vyrobil svého čerta. Než jsme si ho dali na výzdobu do šatny, uspořádali jsme čertí rej ve třídě. A velmi nás bavila hudební hra „Když se čerti ženili“.

Tvoření :

Povídáním o adventním čase začala naše hodina. Společně jsme se pustili do výzdoby naší třídy. Vystřihováním vloček jsme procvičili jemnou motoriku, plánováním jejich vzorů logické myšlení. Vyrobili jsme spoustu vloček. Moc jsme se pobavili.

Muzicírování:

Zazpívali jsme si už první koledy, posléze jsme si zazpívali i písničky, které jsme již máme v paměti. Doprovod ke zpěvu byla tamburína. Přednes už nám jde moc hezky a zpívání nás velmi baví.

Rytmika, tanečky, dramaťák:

Tanec a pohyb opět tvořil značnou část naší odpolední hodiny. Zahráli jsme si taneční hru z předchozího týdne. Hned po té jsme si zatančili dva tance, které již známe. K zmíněným tanečkům jsme si zazpívali i písničky, které ladí do rytmu tance.

Sportovní klub:

Hodinu jsme začali hrou, která měla určitý vztah k tématu týdne. Protáhli jsme tak celé tělo, procvičili hrubou motoriku a podpořili zdravou soutěživost v kolektivu. Hra nás velmi bavila, moc jsme si ji užili a těšíme se až si ji znovu zahrajeme.

Lištičky

V tomto týdnu jsme se opravdu tvořivě vyřádili. Každý si chtěl vyrobit čerta, anděla nebo Mikuláše.

Zjistili jsme, že velmi dobře víme, co všechno patří k Mikulášovi, andělovi i čertovi a jak se tyto postavičky

projevují a co mají na starosti. Celý týden jsme se pořádně protahovali jako Mikulášové, proletěli jako andílci 

a nadšeně se vyřádili jako opravdoví čertíci. Naučili jsme se novou andělskou básničku a zazpívali 

si Čertovskou polku. Zkoušeli jsme si už také vyplnit některé jednoduché úkoly s Vánoční tématikou a srovnali jsme rozházené obrázky, které nám čertíci rozházeli.

This week we talked about Saint Nicholas and his friends:-)

We mentioned the main attributes of Saint Nicholas and also watched a story about him:

https://klubk2.cz/legenda-o-sv-mikulasovi/

 

We created angels, Nicholas, or devils based on kids‘ wishes.

Rytmika, tanečky, dramaťák: rytmická cvičení za doprovodu tamburíny, zimní básničky

Sportovní klub: hra Na čertíka: jedno dítě má kousek provázku, ostatní děti se mu jej pokouší sebrat

Tvoření: výzdoba třídy: vánoční stromeček – stříhání, lepení, tisk dlaní, malování štětcem

Muzicírování: vánoční písničky a koledy