Podzim čaruje…2.-6.10.2023 J

6. 10. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se nechali unést krásami podzimu, hlavně jeho barvami.. Víme, které barvy jsou pro podzim typické, proč se listy barví a opadávají. Každý si vyrobil svůj originální list do šatny, který si nejdříve vystřihl, nalepil a po té roztíráním temper „vybarvili“. A listy jsou opravdu jak skutečné. A společně jsme se naučili části stromu a jeden veliký jsme si namalovali a po té podzimně ozdobili otisky skutečných listů.

Počasí nám hodně přálo, takže jsme si užívali procházky a pozorování přírody. Hráli jsme si s přírodninami, hlavně s kaštany.

This week in English, we learned how nature around us is changing from season to season. We learned easy sentences: the magic of autumn, leaves are falling down, leaves are changing colors… We also repeated colors: red, orange, yellow, green, brown.

We had so much fun creating our Autumn tree and the sensory autumn leaves paintings. And we learned the autumn poem: ‘’We See Leaves’’.

Tvoření: V tomto týdnu jsme se věnovali individuální tvorbě. Povídali jsme si o barvách podzimu a vyrobili jsme si naše vlastní “ spadané listy”. Děti si pomocí šablon obkreslily různé tvary listů. Tvary jsme následně potřeli klovatinou do které jsme nakapali barvu, vznikly nám tak krásné obrazce a mnohobarevné listy.
Tanečky, rytmika, dramaťák: Hodinu jsme začali krátkou rozcvičkou mluvidel, která sloužila k podpoře jejich správné motoriky a slovnímu přednesu. Ve zbytku hodiny jsme se věnovali posloupnému vypravování krátkých pohádek za pomoci kartiček. Procvičili jsme si tak právě i náš slovní přednes.
Muzicírování: Tento týden jsme se věnovali poznávání různých hudebních nástrojů. Pouštěli jsme si různé hudební ukázky a společně jsme k nim přiřazovali jejich názvy. Ke konci hodiny jsme si zazpívali písničku “Já sem muzikant”.
Sportovní klub: Hodinu jsme začali krátkou rozcvičkou celého těla. Dále jsme si zahráli sportovní hru “ JARO,LÉTO,PODZIM,ZIMA”. Hra byla zaměřena na zdravý rozvoj hrubé motoriky, orientaci v prostoru a pozornosti. Děti hra moc bavila.

Listicky

Tento týden jsme se soustředili na to, co podzim dělá s přírodou okolo nás. Nasbírali jsme na procházce listy a všímali si, jak jsou různě barevné a jaký mají rozdílný tvar. Zkoušeli jsme si listy podle barev a tvaru roztřídit. Vyrobili jsme si každý vlastní barevny list na pozadí podzimních barev.  Někteří preferovali vlastni barevnou skalu:))) Hodne jsme se s listy protahovali a do cviceni jsme postupne pridali i kastany i zaludy. Prozkoumali jsme i dalsi plody podzimu: jablka, hrusky, svestky, hroznove vino. Nejprve hmatem, pak jsme je i naslepo ochutnavali. V ochutnavani jsme byli vyrazne uspesnejsi:) Staly se z nas veverky a behem prekonavani prekazkodrahy jsme naplnovaly sklenice zaludy a kastany. Privitali jsme v kolektivu take nove kamarady a zahrali jsme si s nimi nase oblibene hry.

Repeating songs from previous weeks as we have new comers and kids started to try to sing along:

Five Senses

Shake It Out – about body parts

Baby Shark

Rytmika, tanečky, dramaťák: rytmická cvičení – tleskání, dupání dle zadání- rozvoj hrubé motoriky a poslechového vnímání

Sportovní klub: podzimní hra Spadané listí – rozvoj hrubé motoriky, barvy

Tvoření: podzimní strom – obtisk rukou, prstová malba, povídání o padajících listech a jejich barvách

Muzicírování: Prší prší, Kočka leze dírou a další oblíbené dětské písničky