Poznáváme svůj kraj… 23.-26.4.2019 Ú

26. 4. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme si řekli základní informace o kraji, ve kterém žijeme. Objevili jsme například kostel, na kterém sedí čert… S objevováním zajímavostí našeho kraje budeme pokračovat i příští týden.

Angličtina

V angličtině jsme se učili, jak říci druhým, kde bydlíme, a jak naše město či vesnici můžeme popsat. Povídali jsme si o tom, co vše tu můžeme vidět a která místa známe a máme rádi.

Lištičky

Tento týden jsme se věnovali našemu kraji a konkrétně našemu městu. Poznali jsme důležité budovy v Úvalech a také, jaké zde máme služby. K poznání města nám dopomohly online kamery města a letecké záběry. Naučili jsme se báseň Naše země. Týden nám zpestřila návštěva živého beránka a divadlo O Křemílkovi a Vochomůrkovi.

Angličtina

V uplynulém týdnu jsme si povídali o našem kraji, podívali jsme se jak vypadají Úvaly z výšky a zkusili si doplnit slepou mapku náměstí. Naučili jsme se novou anglickou písničku: I can sing a rainbow a zopakovali jsme si barvy a nálady.

Hudební a taneční kroužek

Se Sovičkami jsme po pár týdnech zopakovali mazurku, tentokrát se zpěvem, v kruhu a se střídáním partnerů. Lištičky se zasmály u písniček s pohybem, hlavně je pobavila písnička Zajíček v své jamce.


Výtvarný kroužek

Lištičky si tento týden vytvořily obraz rozkvetlé jabloně ze zahrádky a také pavoučky a velkou čarodějnici. Sovičky vytvořily foukáním naježené čarodějnické kočky a společně s liškami vyrobily čarodějnici.

Sportovní kroužek

Sovy i Lišky využily krásného počasí a hrály sportovní hry na zahradě a nechyběla hra s frisbee.