Seznamování… 4.-8.9.2023 J

8. 9. 2023 | Kronika - Jirny

Sovičky

Nový školní rok jsme zahájili ještě v menším počtu, ale to nevadilo. Seznamovali jsme se s novými dětmi. Hráli různé vytleskávačky na jména a značky. Zpívali písničky o kamarádech, začali se básničku Endele bendele a nechybělo ani společné tancování.

Společně jsme si vyzdobili naši třídu kolážemi našich značek, které jsme si sami sestavili a slepili. Začínáme trénovat náš první úkol, jak se stát správným prvňáčkem – sami si dáváme a odstraňujeme značky na tabuli docházky. Některým už to krásně jde, někteří ještě zapomínají (i paní učitelky :-)). A ještě jsme si stihli každý vyrobil a ozdobit svůj papírový dort s polevou a s tolika svíčkami, kolik nám je dnes let. A už se nemůžeme dočkat, až si tam letos každý přidá tu další.

Angličtina

We started learning step by step. Kids are learning ‘’the clean up song’’and ‘’the line up song’’ which we will do everyday and at every opportunity during the day. We also played games to introduce ourselves and to memorize our signs. We started with easy vocabulary words and simple sentences: cat, bird, crown, leaf, hedgehog… Hello, how are you?/ I’m good, great, fine… / How old are you? – I am…/  I have…  For craft we created our sign pictures and our birthday cakes. 

Good job everyone !!!

Tvoření: V tomto týdnu jsme se věnovali individuální tvorbě. Popovídali jsme si o tom, jaké věci si můžeme vzít sebou do školky a jaké ne. Následně jsme si vyrobili batůžky a do nich si věci namalovali. Děti si malování moc užily.
Muzicírování: Hodinu jsme začali rozcvičkou mluvidel. Zkusili jsme si zazpívat několik písniček a “ vytleskat ” jejich rytmus. Udělali jsme si tak vlastní hudební doprovod. Procvičili jsme si cit pro hudbu a sluchovou pozornost včetně rytmického cítění.
Tanečky,rytmika,dramaťák: Na začátku hodiny jsme si nejprve zatancovali. Děti si také samy zvolily hudbu pro tanec, což se jim velmi líbilo.
Sportovní klub: Hodinu jsme začali rozcvičkou za doprovodu živé hudby. Zahráli jsme si několik kolektivních her  a užili jsme si tak krásné odpoledne.

Lištičky

Celý týden jsme se vzájemně poznávali a zvykali si na nové prostředí. Učíme se nestydět se říct ostatním své jméno a naučit se i jména našich nových kamarádů. Opakovali jsme obrázky, které nám patří ve školce a hledali své židličky při pohybových aktivitách za doprovodu tamburíny. Naučili jsme se písničku Jak se jmenuješ?, zatančili jsme si a zacvičili při písničkách Když jsi šťastný a víš o tom a Hlava, ramena, kolena, palce. Hráli jsme spoustu zábavných her na procvičení zrakového vnímání, paměti a hmatu. Nejvíc nás bavila kouzelná krabice, kde jsme podle hmatu poznávali, co asi držíme za zvířátko:) Musíme moc všechny děti pochválit. Dělají všechny každý den pokroky. Koncem týdne jsme dokonce zvládli i pár prvních pracovních listů. Při procházkách jsme se seznámili i s hezkým okolím naší školky.

Angličtina

We trained colours the whole week – song about colours:

https://www.youtube.com/watch?v=zxIpA5nF_LY&ab_channel=SuperSimpleSongs-KidsSongs

Rytmika, tanečky, dramaťák: tanečky s interaktivní tabulí, rozvoj hrubé motoriky, opakování pohybů dle zadání

Sportovní klub: sportovní hry za doprovodu tamburíny: sochy, škatulata škatulata hýbejte se – rozvoj hrubé motoriky, trénování barev, pozornost, rychlost rozhodování

Tvoření: batůžek do školky, do kterého si děti nakreslily pastelkami a voskovkami hračky, se kterými si ve školce hrají

Muzicírování: lidové písničky, tleskání do rytmu