Seznamování, tady jsem ve školce….5.-9.9.2022 J

10. 9. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme si hráli různé hry na zapamatování našich značek a jmen. Trénovali jsme svoji paměť na pohybové hře se zvířátky. Učíme se představit se celým jménem i s příjmením. 
Děti si krásně zvykají na nová pravidla a navzájem si pomáhají. Abychom viděli, jak nám dětičky rostou, tak jsme se ve třídě změřili. Seznámili jsme se se zahradou, některé děti společně staví z nahrabaného listí domeček pro ježky a už jsme i poprvé byli na procházce kolem rybníka do kaštanové aleje. Každý si vyrobil svoji sovičku.
A příští týden už nás čeká první téma Lidské tělo.

Angličtina

Kids learned easy vocabulary words: quiz game about school supplies: desk, table, chair, garden, pencil, color pencil, paper, book…We are also learning greetings: hello, thank you, please… We also played games to introduce ourselves: What’s your name? / my name is…/ nice to meet you/ How are you?/ How about you? / I’m good. We finished our little craft: owls from paper plates. 

And we are learning a fun song: The Hello Song https://www.youtube.com/watch?v=gghDRJVxFxU

Rytmika, tanečky, dramaťák: holčičky tančily na plné obrátky a kluci se také přidali a bylo to bezva! V druhé půlce týdne jsme si začali hrát divadlo s plyšáky ze školky a vymysleli jsme si svou krásnou pohádkovou scénku. Zkoumali jsme všechny naše hudební nástroje, co máme ve školce a už s nimi umíme hezky zacházet 

Sportovní klub: sportovní čtvrtek jsme si náramně užili, společně jsme si udělali  obrovskou opičí dráhu, kde jsme si malinko zaběhali, zaskákali a zacvičili. Také jsme využili hezkého počasí a chodili odpoledne na zahrádku, kde jsme si zahráli spousta nových her

Tvoření: abychom si pořádně zapamatovali naše značky, tak jsme si každý tu svou vytvořili a namalovali, udělali si pozadí ať to máme barevné. Taky jsme se naučili skládat pejsky z papíru

Muzicírování: zpívali jsme si písničku „Naše školka“, kterou už umíme a další písničky, co už  známe

Lištičky

Pokračujeme v adaptaci na prostředí třídy Lištiček. Děti si krásně zvykají na klasický třídní režim, ve kterém se časem budou cítit bezpečně. Ráno začínáme hezky cvičit a protahovat tělíčka spolu s našimi básničkami. V dopoledním bloku hlavního programu se už zvládáme soustředit stále lépe na nejrůznější zábavné úkoly, při kterých procvičujeme nejen prostorovou orientaci, ale také zrakové vnímání, logické uvažování a především vyjadřování: Hádáme, kterého kamaráda jsme schovali, povídáme si o zvířátkách a hledáme jim kamarády do páru, trénujeme hledání barev při oblíbené hře Pan čáp ztratil čepičku, zkoušíme hmatem zjistit, který předmět se schoval v naší kouzelné bedýnce a také který předmět nám zmizel ze stolečku, apod. Jemnou motoriku si vylepšujeme oblíbenou novinkou – modelováním:) Musíme všechny děti moc pochválit, jak se snaží a jak jsou šikovné. Dělají stále větší pokroky.

 

Lištičky

Rytmika, tanečky, dramaťák: tancování s oblíbenými dětskými písničkami, taneček Baby shark

Sportovní klub: sportovní hry venku, hledání hraček dle barev

Tvoření: lištička z krepového papíru, výzdoba třídy, kreslení, lepení, stříhání

Muzicírování: oblíbené dětské písničky dle volby dětí, lidové písničky