Skupenství vody.. 9.-13.1.2023 J

13. 1. 2023 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se naučili 3 skupenství vody: kapalné, plynné a pevné. Řekli jsme si spoustu příkladů, se kterými se v životě setkáváme  a zařadili jsme si je do skupin. K některým jsme si pustili i hezká poučná videa, například laviny, sopky, parní lokomotivy. Poznávali jsme zvuky vody ve všech 3 skupenstvích – sprchování, páru, nalévání vody do sklenice, bruslení, chůze po sněhu a podobně. Vše jsme si zopakovali při pohybové soutěži s obrázky.

Nechyběly ani pokusy s vodou – rozvíjení kytiček a plovoucí kancelářské sponky. A šatničku jsme si vyzdobili krásnými 3D výrobky a vlastními obrázky.

Angličtina:

This week in English, we discovered and talked about the three states of water. We learned easy vocabulary words: liquid, solid, gas, temperature, under, over…. We had so much fun in trying various experiments using water such as paper blooming flowers and the floating or sinking paper clips.

And also playing different games and working in teams. For craft we did the water drops and the save water hands.

Amazing job Owls!

Tvoření:
V tomto týdnu jsme se věnovali společnému tvoření. Vyzdobili jsme si dveře naší třídy. Vystřihovali jsme z barevného papíru různé tvary a následně jsme je skládali do tvaru soviček. Použili jsme také techniku obtisků rukou. Obtisky jsme použili na tvorbu listů, které máme rovněž vylepené na dveřích.

Muzicírování:
Hodinu jsme opět začali hlasovou rozcvičkou. Zazpívali jsme si několik písniček na přání dětí. Konec hodiny jsme věnovali hudební rozcvičce spojené s pohybem těla.

Rytmika, tanečky, dramaťák:
Na začátku hodiny jsme si protáhli tělo krátkou rozcvičkou za doprovodu hudby. Zahráli jsme si novou taneční hru, která byla zaměřena nejen na procvičení hrubé motoriky, ale také na cvik pozornosti a citu pro rytmus.

Sportovní klub:
Sportovní klub začal naší pravidelnou rozcvičkou. Protáhli jsme si tak celé tělo. Ve zbytku hodiny jsme si zacvičili ještě krátkou sestavu cviků s prvky jógy a hodinu zakončili společnou hrou.

Lištičky

Začátkem týdne jsme se vrhli do zkoumání ledu. Zjistili jsme, že led taje rychleji v teplé vodě než ve studené a úplně nejrychleji nám zmizel, když jsme na něj foukali horký vzduch fénem:) Povídali jsme si o zemi ledu a sněhu (Antarktida), kde žijí tučňáci. Hledali jsme tučnákovi správnou kru, aby po nich mohl přeskákat. Našli jsme sněhulákům správné barvy hrnců na hlavu a sněhuláky jsme si také vyrobili. Koncem týdne jsme ke sněhulákům přidali i kamaráda 

tučňáka. V pátek jsme pozorovali, ve které sklenici, s různým složením kapaliny, se nám rozpustí barevná rybička rychleji. Stále si hodně hrajeme oblíbené hry i venku. Nejvíc nás baví Cukr káva limonáda, čaj rum, bum:)

Angličtina

This week we talked about different forms of water. We did an experiment with melting ice using three bowls with ice. We experienced that when we used warm air from hair dryer or warm water, ice was melting faster than ice melting naturally by itself in the classroom.

We also learned a new poem:

“I am a little snowman,

short and fat.

Here is my scarf 

and here is my hat.

When it is cold and snowy,

I will stay.

But when it’s get hot,

I melt away.”

Rytmika, tanečky, dramaťák: taneční rozcvička a názvosloví

Sportovní klub: hry procvičující hmat a paměť, zapamatování si co nejvíce řečených hraček, sportovní rozcvička

Tvoření: Mrazík – tisk dlaní, malování štětcem, stříhání, lepení

Muzicírování: písnička Sněží sněží, zpěv s klávesami