Smysly… 23.-27.9.2019 J

27. 9. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se věnovali naší smyslové soustavě. Prostudovali a procestovali jsme lidské oko a ucho. Zkusili jsme si chuťová centra a procvičili si hmatové buňky.

Angličtina

V tomto týdnu si Sovičky povídaly o smyslech. Zopakovali jsme si části těla, zvláště ty, které pro smyslové poznávání používáme. Naučili jsme se také fráze „I can see / hear / smell…“ a naučili jsme se také rozpoznávat anglické rýmy (ear – hear; cat – hat; pen – ten).

Lištičky

Tento týden jsme si v pravém slova smyslu „prožili“. V celotýdenním projektu jsme pozorovali, osahávali, poslouchali, očichávali a ochutnávali svět kolem nás. Při hrách jsme poznávali, jak a čím naše prožitky vnímáme. Výrobek – Jak vnímáme přírodu všemi smysly – jsme si krůček po krůčku společně vyrobili a zdobí naši třídu.

Angličtina

Září už pomalu končí a naučili jsme se písničku: Head Shoulders Knees and Toes

Také jsme probrali a naučili se písničku o 5 smyslech:5 senses song 

 

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme si povídali o smyslech, a proto si Lištičky vyrobily své veliké oko.

 

Sportovní kroužek

Trénovali jsme  rovnováhu, zacvičili jsme si s míčky a nesměly chybět tanečky.