Tady jsem ve školce… 7.-11. 9.2020 J

11. 9. 2020 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme si pověděli, co děláme doma, co ve školce. Jak se naše činnosti a hry liší a v čem. Zopakovali jsme si naše značky, naše pravidla. Zopakovali jsme si roční doby, měsíce, dny. Také jsme si pověděli, na jaké části rozdělujeme den. A co v které části dne děláme.

Angličtina

Naše školka je pro některé z nás úplně nová, stejně jako je pro některé úplně nová angličtina. A tak jsme se tento týden seznamovali se základními pokyny v angličtině, s hlavními činnostmi, které ve školce děláme, s barvičkami a samozřejmě také s hračkami a všemi důležitými věcmi, které tu máme.

Lištičky

Kamarády už známe, tak byl čas pořádně prozkoumat i prostory školky a školní zahrady. Formou her se učíme nová pravidla, jak se ve školce chovat a jak si hezky s kamarády hrát. Víme, co dělat, aby se nám nic nestalo.

Při tom jsme hráli spoustu her na poznávání barev, ve třídě i na zahradě a týden zakončili společnou procházkou do kaštanové aleje.

Angličtina

Máme za sebou první týden plný dojmů, objevování, nových kamarádů. S angličtinou postupujeme po malých krůčkách, zjistili jsme, co umíme a začali jsme se učit barvičky a písničku ‘’The Rainbow Color Song’’.

 

Výtvarný kroužek 

Lištičky se stále seznamují a zabydlují ve své třídě a aby byla ještě krásnější, vyrobily si obrázky podzimního listí a pro maminky srdíčka.

Sovičky začaly pracovat na projektu podzimního stromu.

 

Sportovní kroužek

Sluníčko nám ještě hřeje, proto se snažíme na zahradě trávit co nejvíce času. Tento týden jsme si postavili překážkovou dráhu, zahráli jsme si různé pohybové hry. S novým školním rokem máme na zahradě nové pískoviště, na kterém postavily Sovičky i Lištičky hrady, zámky a dokonce se nám i objevila sopka.

 

Kroužek muzicírování a dramatiky

Sovičky začaly nacvičovat písničku Prší, prší.. a také si písničku divadelně ztvárnily. Písničku se naučily s pomocí ozvěny.