Vánoce a jejich tradice ve světě…5.-9.12.2022 J

9. 12. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Atmosféra Vánoc pokračuje, stupňuje se! Tentokrát jsme si srovnávali tradice, které děti znají z domova, s těmi, co jsou v zahraničí, zejména v Anglii a Americe. Kochali jsme se výzdobami domů, na které si američané potrpí. Byla to krása. S o to větší chutí jsme si vyzdobili naši třídu a šatnu. Už je čas na nácvik na společné setkání u stromečku s rodiči, abychom jim mohli ukázat, s jakou radostí se všemu novému učíme a jak nás to baví! Užili jsme si zpívání koled, plnění úkolů v našem společném adventním kalendáři i čertovské předvánoční řádění v tělocvičně.

Tvoření :
V tomto týdnu jsme se znovu věnovali výzdobě. Tvořili jsme společně dekoraci pro naši třídu. Převážně jsme používali malbu prsty. Lepili jsme také vločky. V průběhu vytváření jsme si povídali o tradicích, které se týkají adventu.

Muzicírování:
Společně jsme si zazpívali několik koled za doprovodu živé hudby. Při zpívání jsme u některých písniček zkoušeli tleskat do rytmu. Moc jsme se pobavili. Ke konci hodiny jsme si zahráli jednu z naších oblíbených tanečních her.

Rytmika, tanečky, dramaťák:
Hodinu jsme začali lehkým protažením našeho tělíčka. Zazpívali jsme si písničku na přání dětí, k písni jsme přidali posléze tanec. Novou taneční hru jsme si zahráli k závěru hodiny. Tanečky nás moc baví, procvičujeme nejen svou hrubou motoriku, ale také pozornost.

Sportovní klub:
Náš sportovní klub začal pravidelnou rozcvičkou, protáhli jsme si celé tělo “od hlavy až patě “. Po rozcvičce jsme si zahráli několik her, také jsme si zasoutěžili. Hodinu jsme zakončili dechovým cvičením.

Lištičky

Týden jsme zahájili povídáním o Vánocích a vánočním čase. Každý měl možnost povědět ostatním, co by si od Ježíška nejvíc přál dostat pod stromeček a co rád o Vánocích dělá. Každý den hledáme v našem adventním „kalendáři“ nový úkol a s radostí ho plníme. Krásně jsme se protahovali jako andílci a naučili se Ježíškovu rozcvičku. Dozvěděli jsme se, že třeba v Anglii nebo Americe dětem dárky nenosí Ježíšek, ale Santa Claus. Také jsme se podívali, jak slaví Vánoce děti v Anglii. Hráli jsme novou hru Bingo, kde jsme si trénovali nová anglická slovíčka. Nejvíc ze všeho jsme, ale vyráběli. Procvičili jsme si válení a vykrajování těsta. Vyzdobili jsme si okna ve třídě papírovými vločkami a na dveře jsme vyrobili Vánoční stromeček se zabalenými dárečky. Vánoční atmosféru nám dokreslují oblíbené koledy, které při tvoření a vyrábění hodně posloucháme.

Angličtina

This week we talked about Christmas in other countries, especially in UK and US.

We watched stories about Christmas time and preparation for it, find more here: https://youtu.be/HSbN2W04sxU

or here: https://youtu.be/3BNq2EP6U90

We practiced the Christmas vocabulary by playing bingo.

We also created a Santa Claus using paper, colors, and cotton wool.

On Monday we started to fulfill different tasks from our advent calendar and we continue the next days until December 23rd.

 

Rytmika, tanečky, dramaťák: „štronzo“ s doprovodem tamburíny, škatulata hýbejte se

Sportovní klub: jóga pro děti, cvičení s interaktivní tabulí

Tvoření: výzdoba třídy: sněhové vločky, ozdoby, zdobení vánočního stromečku

Muzicírování: vánoční koledy: Jak jsi krásné neviňátko, Rolničky, Narodil se Kristus pán