Tento týden byl vážně báječný. Nejenom, že jsme si povídali o vánočních tradicích u nás, ale hlavně jsme se nemohli dočkat čtvrtečního setkání s rodiči.

Pro Vánoce je tradiční sněhulák (když napadne sníh) a tak jsem si každý znás vyrobili vlastního sněhuláka. Opakovali jsme si u toho geometrické tvary a předčíselné představy.

Také jsme provoněli školku napícháním hřebíčku do jablíček. Jééééé, to byla vůně.

Uprostřed týdne jsme si odskočili s plaváčky do bazénu. Zaplavali jsme si, zaskákali do vody a samozřejmě jsme se ohřáli i v páře – to byla paráda.

Celý týden školkou zněly písně z Vánočního představení Nejkrásnější dárek.

No a ve čtvrtek to přišlo! Představení jako hrom. Bylo to hledání toho nejkrásnějšího dárku pro naše rodiče. Nakonec jsme ho našli a maminky a tatínky obdarovali.

Poté zazvonil zvonec, ale nepřišel pohádky konec, ale Ježíšek pan školník Standa, který přivezl dárky. A to bylo radosti.

Ještě, že jsme měli celý pátek na to hračky spravedlivě rozdělit do obou tříd a hlavně vyzkoušet a pohrát si s nimi.

Příští týden si popovídáme o Ježíškovi a společně se budeme těšit na toho „domácího“ Ježíška.

Tento týden nám vůbec nevadilo, že si povídáme anglicky o českých Vánocích, ba právě naopak. Delfínci se dozvěděli, že i Ježíšek má v AJ svůj název. Pro mnohé bylo zajímavé vyprávění o tom, proč je to právě on, kdo nám v Česku nosí dárky. Ukázalo jsme si i obrázky dalších vánočních tradic. Z výkřiků dětí ( „fish fish“ ), také víme, kdo si dává na večeři kapra ????

Samozřejmě ústředním tématem byla naše Christmas party a vánoční koledy. Dětem jistě alespoň jedna anglická v hlavě utkvěla a bezpochyby se ji od nich naučíte i vy! Merry Christmas!

Anglický klub

Naše předškolačky by už rády četly anglicky, a tak pokračujeme v přidáváni hlásek i slovní zásoby. Tentokrát jsme obtahovaly písmenko Ii v našich sešitech a na tabuli. V tomto týdnu jsme také dokončily knihu Stickman. Příští týden nás čeká velké předvánoční opakování.

Třídou Žabiček se ozývaly tento týden libé tóny vánočních koled a pilně jsme se připravovali na naší společnou vánoční besídku, která byla završením tohoto nádherného týdne.

Kromě zpěvu koled a nácviku jsme též s dětmi tančili, vyrobili několik krásných tématických obrázků, povídali si o tom, jak slavíme Vánoce u nás doma a těšili se na již zmiňovanou  besídku.

Děti si tento speciální den velice moc užily! Těšily se na to, až dorazí všechny maminky, taťkové, babičky, dědečkové a sourozenci k nám do školky a konečně jim předvedou připravené divadelní představení s názvem „Nejlepší dárek“! A třešničkou besídky byl příjezd Ježíška Standy s hromadou dárků, které děti hned rozbalily a provedly zkoušku „trvanlivosti“ :

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Naučili jsme se básničku Vánoční stromeček, vyprávěli jsme si o svaté Lucii, a tančili.

Tvoření: Zdobili jsme celou školku na besídku a vyráběli sněhuláka z kelímků.

Muzicírování: Školkou se nesly koledy a zavoněla pravá vánoční atmosféra : ).

Věda je zábava: Pozorovali jsme pod lupou krystaly, které vznikaly celý týden a absolvovali jsme velmi oblíbenou canisterapii.