Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali převážně pilováním naší pohádky na společnou besídku. Zkusili jsme si práci s kulisami, podíleli se na výrobě kostýmů, holčičky si vyrobily svou královskou korunu. Zároveň jsme si stihli povědět něco o tom, jak slavíme Vánoce doma, z jakých tradic vycházíme. Zamysleli jsme se nad tím, jak asi slavili Vánoce naši předci. Na IT tabuli jsme se podívali na kresby Josefa Lady.

Dle vašich milých slov se dětem besídka moc povedla. Děkujeme.

Koncem týdne jsme se vydali do MDDM v Úvalech a pár lidových ozdob jsme si sami vyrobili. Nesmíme zapomenout na to, jakou radost nám všem udělal Ježíšek, který nám do školky přinesl nové stavebnice, hračky a spoustu dalších dárků. O to víc se sem teď všichni těšíme.

Logopedická prevence:

Dechová a rytmická cvičení, důraz na správnou výslovnost – skloubeno s nácvikem na besídku.

Grafomotorika:

Horizont

Sovičky AJ

Tento týden jsme měli velmi napilno. Zkoušky besídky byly v plném proudu a proto jsme v angličtině především trénovali písničky, aby se nám náhodou nepopletly. Dokončili jsme oponu lesa s lesními zvířátky, které jsme si tím pádem hned zopakovali a oponu čokoládového hradu, který se dětem velice povedl. Celou třídu jsme mrazivě vyzdobili papírovými vločkami, čím jsme procvičili jemnou motoriku, počítání, barvy a počasí v aj.

V průběhu celého týdne jsme dbali důrazu na tvoření celých vět a odpovídání v celých větách.

Další den po besídce si děti užívaly dárků, které dostaly od Ježíška. Následovalo anglické pojmenovávání, všeho, co děti dostaly.

Týden jsme zakončili návštěvou Městského domu dětí a mládeže, kde měly děli polytechnickou dílničku. Místní dámy nekomunikovaly v angličtině, takže byly překvapené, jak schopné jsou naše děti překládat, co jim paní učitelka říká.

AJ klub

V kroužku angličtinářů jsme vyráběli ozdobičky na stromeček z korálků. Přidaly se i mladší děti, protože je práce zaujala. S korálky jsme procvičili počty, barvy a vánoční symboly.

Další den jsme si zahráli hru „Who are you“, kde si děti vybíraly židličky na které si sedaly a říkaly pak koho židlička je a koho tím tak představují (I´m a pear = I´m Liborek, etc.).

Začátek tohoto týdne byl hlavně ve znamení dokončování příprav na vánoční besídku. Nejenže se dolaďovala vánoční pohádka O rybáři a zlaté rybce, ale také se vánočně tvořilo. Děti vyrobily vánoční stromečky a ptáčky, které dotvořily slavnostní dekoraci v šatně. A pak přišlo samotné vystoupení, na které se děti těšily. Dnes již víte, že se jim  moc povedlo :). Děti byly úžasné.

Po besídce si děti, jak jinak, užívaly nových hraček, které od Ježíška ve školce dostaly. Mezitím jsme si také povídaly o tom, jak se doma připravujeme na Vánoce. „Pekli jsme cukroví a vánočku“.  „Stáli jsme u kádě s kapříky“ a přáli jsme si dárečky od Ježíška :).

V uplynulém týdnu jsme se zaměřili spíše na nácvik pohádky na besídku, která se konala již ve středu. Na začátku týdne jsme si řekli, jak to vlastně o Vánocích chodí u nás, kdo nám nosí dárky a kdy je dostáváme. Po zbytek týdne jsme si opakovaly vánoční ozdoby v AJ, zdobili jsme náš papírový modelový vánoční stromeček, na kterém jsme si slovíčka opakovali. Děti dostaly i čas na to, aby si s dárky od Ježíška, které jim po krásném představení přinesl, pohrály.

Přírodní vědy

Tento týden jsme pracovali s jedlou sodou. Vyzkoušeli jsme si, jak působí jedlá soda rozpuštěná ve vodě na barevnou kresbu fixami. Pracovali jsme s pracovními listy, kde jsme si zopakovali, co jsme udělali minulý týden. Tomáš nám ukázal pokus se sodou.

Sportovní hry

Vyzkoušeli jsme nové sportovní nářadí, především lavičku a cviky, které se dají pomocí lavičky udělat. Protáhli jsme si těla a zahráli uvolňovací hry.

Tanečky:

Na rozehřátí jsme si zatancovali „Veverčí taneček“ a pohybový taneček „Elektrika“. Uvolnili jsme se a protáhli u relaxační hudby a věnovali se přípravě na besídku. Upevňovali jsme se choreografické prvky u tanečků „Shake Senora“, „Chocolatte“ a zopakovali jsme si na přání „Šnečí taneček“.

Hudebka:

V úterý jsme opakovali  písničky s doprovodem klavíru na vánoční besídku, upevňovali jsme si texty a  pohybové doprovody.

Tvoření:

Během celého týdne jsme dokončovali kulisy, rekvizity a výzdobu třídy.