Velikonoce… 26.-29.3.2018 Ú

30. 3. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se chystali na Velikonoce. Povídali jsme si o tradicích, které držíme, o zvycích, které máme. Na IT tabuli jsme obdivovali kraslice a průvody koledníků ve skanzenu. Společně jsme si vyzdobili třídu i školku, osázeli truhlíky a vyrobili velikonoční výzdobu domů.
Logopedická prevence: hláska „Č“
Grafomotorika: spirála

Angličtina: tento týden jsem se s dětmi chystali na Velikonoce. Pomocí IT tabule jsme si ukázali anglické tradice a rozdíly od českých. Naučili jsme se nová slovíčka k tématu a zahráli jsme si hru na velikonoční králíčky. Zopakovali jsme počasí a roční období a seznámili jsme se s novou písničkou „Mary Jane a little lamb“.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme si zopakovali tvary „shapes“ (square, rectangle, triangle, circle, diamond) a seznámili jsme se se vzory „patterns“ (zig zags, stripes, spots, stars, hearts) načež jsme si následně vypracovali pracovní listy a zdobili kraslice. Také jsme si zahráli hru na hledání tvarů ve třídě.

Lištičky

Tento týden nám přinesl mnoho nového o Velikonocích. Dozvěděli jsme se o našich tradicích, které děláme. Říkali jsme si, že každý vyrábíme něco jiného. Někdo péče beránka nebo perníčky, ale vajíčka doma barvíme úplně všichni. Ve školce jsme si také namalovali vajíčka a dali do osení, které jsme si zasadili. Také jsme vyráběli berušky a kuřátka z papíru.

Angličtina: tento týden nám dělal společnost Easter Bunny, ve středu dokonce navštívil naši školku a na zahradě nám nechal chocolate eggs. Na IT tabuli jsme si pustili pohádku Peppa pig a pozorně jsme sledovali jejich Easter hunt. Procvičovali jsme barvy pomocí vajíček, to bylo barviček. 🙂

Hudební a taneční kroužek: se Sovičkami jsme Velikonoce přivítali básničkou Chlubivé vejce a s Lištičkami Bleší koledou. Tělíčka jsme rozpohybovali Ptačím tancem. Seznámili jsme se s písněmi, které zazní na červnové zahradní slavnosti.

Kroužek zpěvu: tato hodina byla věnována hudebním nástrojům a hudební teorii. Vybrali jsme si nástroje Boomwhackers, se kterými jsme hráli za pomocí IT tabule. Po té jsme se učili zpívat oblíbené písně se základy.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme si vyrobili zajíčky, hlavní materiál byly role toaletního papíru.

Sportovní kroužek: tělíčka jsme si protáhli u jógy a zahráli si sportovní hry a oblíbený florbal.