Zámky.. 19.-23.6.2023 J

26. 6. 2023 | Kronika - Jirny

A pohádkové putování pokračovalo, tentokrát po zámcích. Zahráli jsme si na zámecký ples včetně tance. Prohlédli jsme si některé zámky uvnitř a zavzpomínali jsme si na náš výlet na zámek Loučeň, kde jsme si mohli posedět na zámeckých židlích. Postavili jsme zámky z různých stavebnic a nakreslili spoustu obrázků princů a princezen. Pokochali jsme se nádhernými zámeckými zahradami.

Největším zážitkem ale byla vodní bitva s piknikem a diskotékou na zahradě mateřské školy. Nechyběly naplněné balonky vodou, kádě plné vody a různé vodní zbraně. Všechny nás to zmohlo, včetně paních učitelek.

This week in English, we learned easy vocabulary words: travelling, castle, Ballroom, tower, luxurious, palace, King, Queen, Crown, princess, prince, knight, treasure, chateau, Crown, baron, knight, enemy… We also compared and discussed the differences between a castle and a palace. And we played we are in a ball room and tried a Waltz dance.

And for the first day of summer, we had a lot of fun and enjoyed the water fight in our school’s garden.

Tvoření: V tomto týdnu jsme se věnovali společné tvorbě. Popovídali jsme si o významu erbů a následně jsme si společně dva takové vyrobili. Děti si vyrábění moc užily.
Muzicírování: Hodinu jsme začali přednesem básní. Následně jsme si rozdali dřívka a další hudební nástroje. Zkusili jsme si zazpívat několik písniček a “ vyťukávat” jejich rytmus. Udělali jsme si tak vlastní hudební doprovod. Procvičili jsme si cit pro hudbu a sluchovou pozornost včetně rytmického cítění.
Tanečky,rytmika,dramaťák: Na začátku hodiny jsme si nejprve zatancovali. Děti si také samy zvolily hudbu pro tanec, což se jim velmi líbilo.
Sportovní klub: Hodinu jsme strávili venku na naší zahradě. Zahráli jsme si několik kolektivních her ( hry pro pozitivní soutěživost a spolupráce v kolektivu) a užili jsme si tak krásné odpoledne.

Společně jsme zavzpomínali, jak to vypadalo na zámku Loučeň a jak se nám tam líbilo. Zjistili jsme, že bychom raději asi žili (až na některé kluky:) na pohodlnějším zámku než na hradě. Procvičili jsme si zrakové vnímání, když jsme umístili do namalovaného zámku členy královské rodinky podle popisu. Hráli jsme si oblíbenou hru na hradního pána a jeho poklad. Zatančili jsme si s králem, který si na bále vybíral svou princeznu.  Zvládli jsme si vyrobit i jeden zámek z papírových roliček a složit zámek pro dráčka z geometrických tvarů. Ovšem nejlepší program byla čtvrteční vodní bitva, při které jsme to velké horko ani nestihli vnímat. Všichni jsme bojovali statečně do posledního dechu. Užili jsme si i ovocné občerstvení po bitvě na naší  improvizované „travnaté pláži“ a zatančili si při letních hitech. Zkrátka příprava na prázdniny, jak má být.

This week we talked mostly about the differences between the castle and the palace. Kids created their own castles which can be used also as the pencil holders. We also enjoyed the water games by end of the week 🙂

Rytmika, tanečky, dramaťák: tanečky s interaktivní tabulí, rytmická cvičení – tleskání do rytmu písniček

Sportovní klub: sportovní hry na zahradě: hra na babu, skákání panáka

Tvoření: erb pánů z Rožmberka: stříhání, malování, lepení, povídání o hradech a zámcích