Zvířata volně žijící a exotická…19.-22.4.2022 J

24. 4. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Bezesporu nejatraktivnější v tomto týdnu byla návštěva chovatele, který nám na naší školkové zahradě poutavě představil zástupce dravců z ptačí říše.
Mnohé děti si nadšeně vyzkoušely i jejich krmení na rukavici. Během týdne jsme si představili zástupce exotických zvířat. Děti plnily jednotlivé úkoly a se světem života těchto zvířat se blíže seznamovaly. Protáhli jsme se jako opičky, slonové, žirafy a hadi, naučili jsme se novou hadí pohybovou básničku a zopakovali si naši anglickou zvířecí písničku. Děti velmi bavila hra: Hádej, co jsem za zvířátko? Nadšeně a s nezměrnou dětskou fantazií vyráběly barevné mořské rybičky z roliček papíru. Někteří dali přednost výrobě žraloka:)))

Angličtina

This week in English, we spoke about exotic animals. We learned the names of some exotic animals, described what they look like and where they live. We also worked on sentence structure by asking questions and responding in full sentences. We practiced picture patterns, matched animal fur or skin to the animal. We played learning games and had a lot of fun playing outside. We continued with the song ¨I like animals.¨

Rytmika, tanečky, dramaťák:  teda stát se opičkami pro nás byla hračka a opičí tanec nám šel parádně, umíme básdničku „Medvěd“

Sportovní klub: překonali jsme lví překážkovou dráhu a zakončili jsme to jógou

Tvoření:  vyrobili jsme si z ruliček chobotnici a tvořili jsme moře pro rybky

Muzicírování: naučili jsme se novou písničku „Máme rádi zvířata“ a „ZOO“

Lištičky
Tímto týdnem nás provázela exotická zvířata. Prohlíželi jsme si jejich obrázky, vyprávěli si, čím se živí. Koukali jsme na různá videa, ať už z on-line kamer ze zahraničních ZOO, tak na krásné záběry z naší pražské ZOO. Hráli jsme různé interaktivní hry – třízení zvířátek exotických, domácích a hospodářských, kterým jsme potom postavili ZOO, domeček a farmu. A nechyběly ani písničky s pohybem – např. Sloník Toník a Let´s go to the ZOO. Každý si vyrobil svoji ohrádku pro svoje zvířátko v ZOO, na které si potrénoval kromě barev, názvů zvířat a částí těla v angličtině i stříhání, lepení, ale hlavně jemnou motoriku při provlékání proužků papíru.
Krásným zážitkem byla i návštěva dravců včetně obrovského orla. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o jejich životě. Viděli jsme, jak létají, jak loví. Téměř každý z nás si na zahradě MŠ vyzkoušel jejich krmení, při kterém mu dravec dosedl na ruku.

Angličtina

This week in English Foxies learned easy vocabulary words: Wild, exotic, animals, lion, tiger, giraffe, zebra, whale…Also with Foxies, we had a lot of fun playing games such as the animal quiz or sorting animals according to their type: wild/exotic animals, farm animals and pets/domestic animals. In crafting we did fences for our zoo animals using paper weaving. 

And we are practicing a new song: 

Let’s Go To The Zoo 

https://www.youtube.com/watch?v=OwRmivbNgQk

And the Spring Song 

https://www.youtube.com/watch?v=QdBbBZkITxA

Lištičky

Rytmika, tanečky, dramaťák: tancování s interaktivní tabulí, básnička, rýmované hádanky se zvířátky
Lev
Když otevře tlamu lev,
vyletí z ní strašný řev.
Vítr ten řev nese dál:
,,Bojte se mě, já jsem král!“

Pruhovanou má svou mámu,
pruhy nosí na pyžamu.
Černobílá má i žebra,
poznali jste? Je to…

Na stromech se ráda houpe,
banány si sama loupe.
Žije hlavně v Africe,
kdopak to je? …

Sportovní klub: chůze jako zvířátka dle volby dětí, cvičení s interaktivní tabulí

Tvoření: jarní výzdoba oken: sluníčko, ptáček, stromeček; žirafa: kreslení, malování, stříhání, lepení

Muzicírování: písnička To je on, malý slon
To je on, malý slon,
co se učí na trombón.
Zdvihá chobot jak trombón.
Zatroubí, když dáš bonbón.
To je on, malý slon,
co se učí na trombón.