Americký týden… 24.-28.5.2021 B

28. 5. 2021 | Kronika - Bohnice

Americký týden proběhl v americkém stylu. Povídali jsme si, co všechno v Americe najdeme „Statue of Liberty “ v ruce drží „torch“, kterou jsme si také vyrobili.“ Washington DC and White House, New York“. Popsali jsme si vlajku „stars, stripes and its colors“.

Pečlivě nacvičujeme písničku na besídku a k tomu nám přibyla ještě básnička.

Předškoláčci: Nadále procvičujeme „prepositions“ a k tomu nám přibyly „opposites“. Vyplňujeme worksheets. Všichni předškoláčci jsou moc šikovní. Začínají krásně konverzovat i při dopoledním kroužku. Mám z nich radost.

Rytmika, tanečky, dramaťák: potají se připravujeme na zahradní slavnost : ).

Tvoření: vytvořili jsme velkou krajinu Grand Canyonu. Je parádní!

Sportovní klub: vyzkoušeli jsme, jak se leze po skalách v Americe.

Muzicírování: s písničkou o světadílech jsme se podívali nejen do Ameriky…

Tento týden jsme se vydali na road trip po USA. Navštívili jsme národní parky (Yellowstone, Grand Canyon), několik měst (Washnigton D.C., New York a hlavně Boston, odkud pochází Mary!) a pověděli si různé zajímavosti. Poslechli jsme si státní hymnu a do detailu prozkoumali státní vlajku. Ochutnali jsme „pravé“ americké hot dogy a hrál nám k tomu Elvis!

Ukazovali jsme si různé obrázky z Ameriky a děti je zkoušely popisovat. Na IT tabuli jsme viděli americká města, parky a památky. také jsme si ukázali na mapě všechny americké státy. Procvičovali jsme barvy a tvary. Na mapě jsme si ukázali New York City a Boston (Mary´s hometown!). Podívali jsme se na video o Disney Worldu, kovbojích a Washingtonu D.C. A také jsme si prohlédli skutečnou pětidolarovou bankovku, kterou měla v peněžence Mary!

Dramaťák, rytmika, tanečky: Podnikli jsme výpravu na lodi Kryštofa Kolumba.

Tvoření: O ten nejsladší spánek se nám od teď postará indiánský lapač snů.

Sportovní klub: Divoké koně s přehledem pochytali všichni kovbojové i kovbojky.

Muzicírování: Náš dešťový tanec byl úspěšný.