Divadlo a koncerty… 15.-19.2.2021 B

19. 2. 2021 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný narozeninových oslav a samozřejmě se konala i sláva největší, a to MASOPUSTNÍ průvod. Krásně jsme se prošli, u toho parádně zazpívali a zatancovali a dokonce jsme si vyzpívali i sladkou koblihu (jako každý rok). Řeč v tomto týdnu byla hlavně o koncertech, divadlech, představeních a všem, co k tomu patří. V tomto týdnu jsme se stihli také naučit krásnou básničku o sáňkách. Moc nás také bavilo používat mikrofon, které zněl školkou každé ráno. Uspořádali jsme také koncert nebo, chcete-li, představení, kde si každý vyzkoušel jaké to je stát na podiu. Už se moc těšíme na příští týden, kdy si budeme povídat o technice a mediích.

Tento týden jsme si povídali o „theatre and concerts“, učili jsme se názvy hudebních nástrojů jako je: Drum, guitar, violin, triangle, tambourine, piano, flute. Zpívali jsme písničku „I am a music man“ u které jsme si i zatančili. Niki nám zahrála divadýlko „About naughty princess“, u které jsme si zopakovali, že je správné používat slova jako je “ please and thank you“.

Tento týden žil kulturou… Přičichli jsme ke kumštu! Pověděli jsme si, co je to divadlo, co v divadle najdeme a kdo je to herec. Sami jsme si herecké povolání vyzkoušeli; zahráli jsme si známý divadelní kus „Boudo, budko“, který jistě sklízí ovace na všech prknech, která znamenají svět. Alespoň na těch našich školkových. Vyrobili jsme si z roličky a alobalu mikrofony, uspořádali megakoncert a zpívali z plných plic, až se třásla okna – teda v tomto nám pomohl opravdový mikrofon (po tomto úspěchu plánujeme vyprodat Lucernu). Hodně jsme si užili Masopustní úterý. Šli jsme do průvodu v maskách, s hudebními nástroji a vyzpívali si koblížky. Ať žijí tradice!

Učili jsme se písničku „Mary had a little lamb“, opakovali barvy a zahráli si „Boudo, budko“ anglicky. Také jsme se dozvěděli něco o životě Williama Shakespeara.

Rytmika, tanečky, dramaťák: proběhly poslední přípravy na masopustní průvod.

Tvoření: loutky z papíru měly velký úspěch!

Sportovní klub: cvičili jsme jógu a relaxovali se spícím medvědem.

Muzicírování: koncert pro piáno a kytaru se povedl. Ovace nebraly konce ????.