Ježíšek ve školce !!! 8.-12.12.2014

12. 12. 2014 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Máme za sebou týden velkých zážitků a radosti : ).

V pondělí jsme ve školce vytvořili pravou vánoční atmosféru. Zdobili jsme stromeček, vyzdobili celou školku a povídali jsme si o vánoční besídce. Už se na ni moc těšíme.

V úterý jsme vyráběli přáníčka pro všechny, které máme rádi a krásně se nám povedly.

Středa byl náš velký den! Už od rána jsme byli natěšení a nemohli jsme se dočkat. Když odpoledne dorazili maminky, tatínkové, babičky…, s velkou radostí jsme předvedli, co už umíme.

Besídka se úžasně povedla a všichni jsme byli nadšení! Nejvíc nám zářili oči, když jsme rozbalovali dárky od ježíška. Byla jich véélikánská hromada : ). DĚKUJEME JEŽÍŠKU!

Ve čtvrtek jsme vzpomínali na včerejší besídku a  vyzkoušeli jsme si nové hračky. A popovídali jsme si také o tom, jak se k hračkám chovat, aby zůstaly dlouho hezké a v pořádku.

V pátek jsme zapalovali už třetí adventní svíčku a plánovali, co budeme dělat o Vánocích : ).

Krásný adventní víkend, a moc by se nám líbilo, kdyby trochu nasněžilo, protože příští týden si povídáme o zimních sportech!

Tento týden byl krásně provoněný vánočními koledami, přípravou na besídku a vyprávění o Ježíškovi.. 🙂

První den tohoto týdne jsme s dětmi zdobili vánoční stromeček, povídali jsme si o významu Vánoc a co se tenkrát v Betlémě přihodilo. Děti si vymalovaly spoustu krásných tématických obrázků a poté si jimi vyzdobily třídu na vánoční besídku.

Jak to tedy bylo opravdu s narozením miminka v Betlémě a proč se narodilo právě ve chlévě, jsme si s dětmi povídali další den. Aby si to děti dokázaly lépe představit, celou situaci jsme si zdramatizovali. Naše improvizovaná dramatizace se dětem tak líbila, že jsme jí během dne opakovali ještě jednou. 🙂

Ve středu jsme měli všichni opravdu napilno, protože jsme s dětmi nacvičovali představení na vánoční besídku. Děti se moc těšily na to, až přijede maminka s tatínkem do školky a předvedou jim, co se pro ně naučili. Vyráběly jsme řetěz z barevných papírů a vánoční přáníčka pro naše kamarády. 🙂

Den po besídce si děti hrály s novými hračkami, které jim Ježíšek nadělil pod stromeček a vysvětlili jsme si, jak se s takovými hračkami zachází a na co bychom si měli dát pozor.

Celý tento týden jsme ukončili povídáním o tom, co to znamená být dobrým a štědrým. Prakticky jsme si poté s dětmi zahráli pohádku o Lakomém Lojzovi, která nás měla naučit pomáhat si a být k sobě kamarádští. 🙂

Anglický klub

Písničkou Twinkle twinkle little star

jsme rozsvítili hvězdičku na našem vánočním stromečku.

Je to další pohybová písnička, která děti velmi bavila a doplnili jsme o

slovní zásobu: a twinkle star, a christmas tree, jingle bells, ornaments,lights

Odpolední aktivity:

Dramaťák  – dopilovávali jsme detaily našeho představení na besídku a těšíme se, co tomu řeknou tatínkové a maminky.

Tvoření – vyráběli jsme vánoční ozdoby z PET lahví a jsou moc krásné.

Ve středu jsme tancovali, zpívali, recitovali a hráli na besídce. Jsme pyšní na to, jak se nám to povedlo!

Sportování jsme spojili s tancem. Zatančili jsme si s Honzou Onderem a byla to jako vždy legrace.

Experimentovalo se tentokrát s PET lahvemi a zkoušeli jsme vymýšlet další druhy vánočních ozdob. Můžeme si je pověsit doma na stromeček : ).