Kouzla podzimu ….29.10.-1.11.2019 B

1. 11. 2019 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme opakovali znalosti z minulého týdne, vyzkoušeli pár nových her a vyrobili krásný podzimní věnec. Byl ozdobený listím a našimi otisknutými pacičkami. Pověděli jsme si také o zavařování a na co vlastně kompoty jsou. Velkou zábavou byly skoky do obří hromady listí, kterou jsou vždy poctivě nahrabali. Tématem příštího týdne je počasí a právě výrazné ochlazení nás tento týdne potkalo. Doufáme, že v příštím týdnu se počasí umoudří a bude zase trochu tepleji.

Probírali jsme podzim, povídali jsme si o Halloweenu.

Opakovali jsme básničku Snow kisses a naší oblíbenou píseň Why do leaves change color.
Opakovali jsme slovní zásobu o podzimu, podzimní plody, Halloween. Ve dvoudenním projektu jsme vyráběli věnce.

Na rozcvičkách jsme převáděli české hry jako mrazík + sluníčko do anglického jazyka (Sun + Frost. Dále hru rybičky, rybičky rybáři  jedou (Fishes and Fisherman.
Děti jsou nyní schopné hrát tyto hry i v angličtině.

Povídání o plodech podzimu jsme si protáhli a moc nás to bavilo! Zpívali a tančili jsme kalamajku, zopakovali si básničky a dováděli na zahradě – skákání do hromady shrabaného listí je skvělá zábava! Počítali jsme kaštany a žaludy. Namalovali jsme jablečné zátiší, na kterém jsme jablíčka přímo obtiskávali. Pověděli jsme si pohádku „O veliké řepě“ a pak ji ztvárnili – temperou, tuší a křídou. A příští týden si budeme povídat o počasí.

Tvoření: ve školce  nám vyrostl hřib z podzimních plodů. Jeho rozměry jsou unikátní ????.

Sportovní klub: dosyta jsme si zařádili na opičí dráze.

Muzicírování: hodně legrace jsme zažili u hry Na tělo a zazpívali jsme si z plných plic!