Mikuláš !!! 30.11.-4.12.2020 B

4. 12. 2020 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme si povídali o  trojici Mikuláš, čertík a anděl. Z papíru jsme si vystříhali každého z nich a vystavili na chodbě. Celou školku jsme také vánočně vyzdobili a ozdobili vánoční stromečky (ano stromečky, máme totiž dva). Každý den také otevíráme náš adventní kalendář a je vždy velké překvapení, co nás tam uvnitř čeká. Na konci týdne nemohla chybět vzácná návštěva – Mikuláš, čert a anděl. Všichni jsme si tento den užili a i když každý v knize hříchů nějaký ten škraloup měl, nikoho si čertík neodnesl a andílek nás obdaroval sladkým balíčkem. Nesmíme zapomenout ani na sněhové radovánky, které jsme si ve čtvrtek opravdu venku užili. V příštím týdnu si už budeme povídat o Vánocích a jejich tradicích.

Tento týden u nás zavládla vánoční nálada. Nejenže jsme zdobili školku a strojili stromečky, věšeli ozdoby, rozsvěcovali světýlka a malovali zamrzlé okno. Také k nám přišla mikulášská návštěva. Mikuláš nám četl z knihy hříchů, čertík chrastil řetězem a anděl se krásně usmíval. Všichni jsme slíbili, že napravíme, co se nedaří, a dostali jsme odměnu v balíčku. Mikulášovi jsme vyrobili pytel na dárečky, zpívali jsme dvě mikulášské písničky, učili se mikulášskou básničku a pořádně si zatančili jako čertíci. Přejeme všem hezkou bronzovou neděli! A příští týden nás čekají vánoční tradice.

Rytmika, tanečky, dramaťák: pečlivě se chystáme na Mikuláše

a trénujeme básničky a písničky.

Tvoření: vyrobili jsme veselé sněhuláky. Už se na nás smějí z oken.

Sportovní klub: cvičili jsme jógu s pohádkou o sněhové vločce.

Muzicírování: naší velkou radost z prvního sněhu jsme zpečetili písničkou Padá snížek!