Stopy… 23.-27.1.2017 B

28. 1. 2017 | Kronika - Bohnice

Zdá se, že chladné počasí, ba ani vyšší nemocnost dětí v tomto týdnu neměly vliv na to, jak Delfínci prožili celý týden. A to jak jinak než skvěle!

Celý týden jsme si povídali o stopách zvířat. Již v pondělí se děti na obrázcích snažily rozpoznat nejrůznější stopy a přiřadit je na kartičkách jejich majitelům. Určitě všichni poznali kočku, psa či koně…ale takové stopy divokého prasete byly pro spoustu dětí velkou záhadou.

V dalších dnech jsme se zaměřili na rozdělování zvířat do skupin a určovali jsme, která jsou domácí a lesní. Popisovali jsme si, jak vypadají a každý se pokusil přispět nějakou novou informací. Společně jsme ve dvou dnech vytvořili velký obrázek zimní krajiny, do které děti lepily obrázky zvířátek a jejich stop. Stopy také dle předlohy dokreslovaly.

Opět jsme měli příležitost si obléknout sváteční oblečení, přijelo k nám totiž naše oblíbené Divadlo Kozlík s pohádkou O pyšné čarodějnici.

Díky tématu tohoto týdne jsme se naučili v angličtině mnoho nových zvířat, především lesních ( např. jezevec, divoké prase, jelen atd. ). Hráli jsme na hádanou – snažili jsme se poznat, o které zvíře se jedná dle popisu toho, jak vypadá a co umí. Tímto jsme procvičovali nejen přídavná jména ( big, small, wild, furry…), ale také vazbu „It can….“ ( „Umí….“ ). Zvířetem týdne se překvapivě stal kůň. I přesto, že koně nebyli právě těmi, kdo nás nejvíce zajímal, děti si oblíbily písničku „She´ll be coming round the mountain“, ve které se na koni jezdí. Zatančili jsme si u tabule s „I wanna shake my sillies out“ a ke konci týdne se pobavili u knížky „No-bot, the robot with no bottom“ ( by Sue Hendra ).

Anglický klub

Tento týden jsme se pokusili více si rozvázat jazýčky a více mluvit. Povídali jsem si o příběhu, který nyní v lednu postupně sledujeme ( Snowman ). Nejdůležitější pro nás ovšem byla čísla 1 – 10. přiřazovali jsme společně kartičky s čísly k počtu objektů. Na pracovním listu jsme doplňovali číselnou řadu.

Kdo tu skákal hop a hop,

sníh nám poví podle stop.

Chodila tu zrána,

chodila tu vrána.

Pak tu čtverák zajíček

otisk čtvero paciček.

Ani bažant nescházel,

taky se tu procházel.

Tato krásná tématická básnička nás provázela celým týdnem. Počasí k nám bylo laskavé a díky sněhu jsme se mohli změnit v stopaře, což nejednu Žabičku velmi bavilo 🙂

Povídali jsme si a ukazovali, jak vypadají stopy pejsků, kočiček, jezevců, divokých prasat, srnců a jelenů, koníků a kraviček, zajíčků a lišek… a v neposlední řadě, jak vypadají naše vlastní stopy.

Kromě stopování v zasněžených podmínkách jsme se též „hodili do gala“, jelikož nás navštívil divadelní soubor Kozlík s krásnou loutkovou pohádkou O pyšné čarodějnici.

I přes vysokou nemocnost dětí jsme si mohli zazpívat a  zahrát pěkné tématické hry a vyrobit si zajímavé výrobky, které si můžete prohlédnout na naši hlavní nástěnce. 🙂

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Hádali jsme zvířátkové tajenky a poznávali zvířata podle chůze.

Těžké, ale hodně zábavné luštění.

Tvoření: Společně jsme namalovali zimní strom s hejnem ptáčků. Tvořili jsme rukama a moc se nám to líbilo. Výsledek je úžasný!

Muzicírování: Tentokrát z nás byli skvělí instrumentalisté. Zahráli jsme si na tělo i na bobotubes a zadováděli jsme si u našich oblíbených hudebních her.

Sportovní klub: Rozhýbali jsme ser u zvířátkového puzzle a pořádně jsme si zaběhali při hraní hry Motýlci sedněte si…

Věda je zábava: Vyrobit lávovou lampu není vůbec těžké a ještě se u toho dozvíte, že některé tekutiny nelze smíchat! Fyzika je zábava : ).