Stopy zvířat..21.-25.1.2019 B

25. 1. 2019 | Kronika - Bohnice

Stopy, otisky, hledání a pátrání. Především toto  byla činnost tohoto týdne. Povídali jsme si totiž o zvířecích stopách. Na interaktivní tabuli jsme si ukázali stopy zvířat, a to i ty, které se pletou nejvíce (liška, pes, kočka atd.). Zpívali jsme si písničku o lachtanech a básnička byla o stopách zajíčka. Hráli jsme hru na poznání stop. Výtvarnou činností týdne bylo obtiskávání houbiček ve tvaru zvířecích stop. Předškoláci si svoje stopy (podle psaného vzoru) sami popsali, mladší děti si ke stopám nalepili obrázek . Na procházkách (i když jich bylo tento týden méně) jsme hledali stopy a věřte, že i v téhle ukrutné zimě jsme jich pár našli. Doufáme, že sněhu bude příští týden ještě víc a že si užijeme téma skupenství vody.

This week we speak about the footprints of animals. We learn to recognise the animal footprints by playing games and watching instructive video. We learn new words and sing and dance to a new song.

Tento týden jsme stopovali zvířátka! Poznávali jsme jejich stopy a moc se nám líbily různé tvary stop. Zahráli jsme si pexeso, ve kterém jsme k sobě řadili zvířátko a jeho stopu. S pomocí IT tabule jsme také zvířátka nakrmili. Stopy jsme si namalovali a zpívali jsme si k tomu písničku o beranovi. V básničce k nám zase přiletěla vrána. Byl to hezký týden plný her a poznávání.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si na zvířátkové sochy a byla u toho pořádná legrace.

Tvoření: tvořili jsme reliéfy zvířátek. Jsou kouzelné.

Sportovní klub: chlupatá štafeta se všem náramně líbila!

Muzicírování: písničky o zvířátkách máme tuze rádi????.

Věda je zábava: vyzkoušeli jsme si, jak funguje Archimedův zákon.