Divadla a koncerty…19.-23.2.2024 B

23. 2. 2024 | Kronika - Bohnice

Divadlo a koncertování. To bylo hlavním tématem tohoto týdne. Ukázali jsme si největší koncert na světě a vysvětlili, jak to chodí u filmu. Zahráli jsme si pantomimu a hádali co předvádíme. Půjčili jsme si mikrofon a zkusili, jaké to je být opravdový zpěvák nebo moderátor v TV. Zpívali jsme klasiku „Já jsem muzikant“, kterou zná opravdu každý. Výtvarnou činností byly Hollywoodské hvězdy na chodníku slávy a samozřejmě naše otisky. V příštím týdnu budeme pokračovat dalším zajímavým tématem a tím budou MÉDIA A TECHNIKA.

Dolphins

We devoted most of the week to music. We learnt the names of many musical instruments ( i.e piano, guitar, violin, clarinet, saxophone etc.). We watched a few videos of musicians, concerts, orchestras and we also played a matching game on the IT board. We listened to a song called I am a music man : https://youtu.be/22kqia2ibVU?feature=shared

In the end, we made a star picture for our walk of fame.

Preschool preparation

We went on practicing the more – less topic. Afterwards, we revised the characteristics of the seasons as well as the months. Later on, we played a guessing card game to practice beginning letters, colours, object descriptions etc. Then we read a book called Elmer and we did a few visual recognition worksheets.

Rytmika, tanečky, dramaťák: povídali jsme si pohádku O koblížkovi a také si jí zahráli.

Tvoření: vyrobili jsme loutky k pohádce…

Sportovní klub: po důkladné tělesné i hlasové rozcvičce jsme zahráli pohádku O koblížkovi dětem ze Žabiček 🙂

Muzicírování: tentokrát to byl kytarový koncert a všichni konstatovali, že hrát na kytaru je dřina! 😁

Kdy jste byli naposledy na kultuře? My jsme měli kulturní vyžití celý týden. S Českou filharmonií jsme na pódiu Rudolfina, které jsme si virtuálně prohlédli na IT, poznali svět klasické hudby. S úžasným českým houslistou jsme se zaposlouchali do úryvku Dvořákova koncertu. Měli jsme možnost si poslechnout samotný houslový part a pak orchestr s houslemi tak, jak to má být:

Sami jsme si pak obsadili vlastní orchestr (řekli jsme si, co to je a kdo je dirigent) a hráli na všechny perkuse a zvonkohry, které ve školce máme. Ladilo nám to přímo harmonicky! A zazpívali jsme si naše oblíbené písničky.

Nakonec jsme si virtuálně prohlédli i Národní divadlo.

ENGLISH

This week we had a lot of fun with culture, music and theater. We started the week with a presentation full of pictures of different musical instruments and we listened to songs played by those instruments. On Tuesday we had a guessing game: we had to recognise what musical instrument was playing. We also played all the different instruments we have here at school. Because we are stars we explained what the walk of fame is and we made our own tiles with stars and our names. We finished putting the tiles on our walk of fame and finally we walked on it.

Dramatika a rytmika:

Videa z různých koncertů a divadel. Dramatizace známých postav z pohádek.

Výtvarka:

Výroba chrastítka z ruličky a zažehlovacích korálku. Individuální dozdobení.

Pohybovky:

Divadelní představení „Koblížek“ od děti z delfínků.

Muzicírování:

Loutkového divadla „O dvou ježibabách“.