Ekosystém…. 12.-16.10.2020 B

17. 10. 2020 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Tento týden jsme si povídali o našem ekosystému – je to sice trošku složitější téma, ale vše jsme díky interaktivní tabuli pochopili. Řeč byla především o lese – ukazovali jsme si smíšeny, listnatý a jehličnatý. Hráli jsme pohybovou hru „houbičky“ a naučili se krásnou báseň o lese. Při výtvarné činnosti jsme pomocí podzimních barev vytvořili krásné zátiší, do kterého jsme nalepili opadávající stromy a samozřejmě i rybník, který se na obrázku vyjímal. V příštím týdnu si budeme povídat o zvířátkách, která se připravují na zimu.
Angličtina
Tento týden byl týden mnoha nových poznatků. Dozvěděli jsme se, co je to “Ecosystem“ a díky němu jsme si vysvětlili, co je “different” a “the same”. Názorně jsme si to vyzkoušeli na “memory game” pexeso a zopakovali jsme si díky tomu i pár zvířátek. Už víme, že jiný je Ecosystem “of the forrest” nebo “of the pond” a také, že v každém žijí jiní živočichové “fish, duck, frog, fox, owl, squirrel”, a také, že některé jsou big a jiné small, jako je ecosystem “of the grass”, kde žijí “little creatures” “snail, ladybug, butterfly, grasshoper”. Naučili jsme se básničku “Here in the pond”.

Žabičky

Tento týden jsme si povídali o ekosystému, vysvětlili jsme si, co to je, a tvořili ostošest; namalovali jsme veliký les se stromy z papíru a rybníkem a z papírových talířů jsme vyrobili barevné rybičky. zpívali jsme písničku o rybičce a básnička byla taky z rybníka! Zkrátka voda nás baví tak moc, že jsem nejspíš přivolali ten velký déšť! Přečetli jsme si pohádku o puštíkovi, počítali kaštany a hráli rýmovací hry.
Rytmika, tanečky, dramaťák: vařili jsme na zahradě houbovou polívku a byla u toho legrace ????.
Tvoření: vyrobili jsme speciální atlas hub.
Sportovní klub: s chutí jsme si
zaběhali!
Muzicírování: písnička Rybička v kýblu má velikánský úspěch.