Koloběh vody…8.-12.1.2024 B

13. 1. 2024 | Kronika - Bohnice

V tento velmi mrazivý týden nás ve školce čekalo zimní sportování a hry. Vysvětlili jsme si, co znamenají olympijské kruhy a také jak vypadá zahájení her.https://www.youtube.com/watch?v=D6cVZcBHkwA

Našli jsme čas také na výtvarnou činnost – vystřihnuté piktogramy sportovních disciplín jsme si nalepili na barevny papír a vytvořili tak krásné obrazce olympijských soutěží. Ve čtvrtek to přišlo! 6. ZOH v Sofia School. Soutěžilo se ve třech disciplínách krasobruslení, lední hokej a bobování. Vše jsme zvládli ve školce. 🙂 Každý účastník si odnesl zlatou medaili a skvělý pocit z výkonu. V příštím týdnu si budeme povídat o skupenství vody a určitě to bude týden plný pokusů.

Dolphins

Despite an extremely cold weather, we managed to be very active and keep warm all week. We warmed up when learning both the winter sports moves and the names of the sports themselves ( skiing, skating, ice-hockey, sledging etc.). We watched a few videos from the Olympics too. We focused on a proper clothing a lot with a song Winter Hokey Pokey :

Afterwards, we had a fun clothing „race“ trying to practice for going out and we tried put the clothes on in the right order too. In the end, we read a book called A frog is cold.

Preschool preparation

At the beginning of the week we noticed there are a lot of winter sports that start with letter S. Therefore we practiced pronouncing,  recognizing and tracing it. Later on, we read a book called The cat in the hat in which we learnt about rhyming words for the first time.

To „warm up“ our hands a bit more as well we practiced our pre-writing skills and traced different kinds of lines.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zimní sporty a pantomima jdou krásně dohromady. Velice nás to bavilo!

Tvoření: vyrobili jsme velikánskou olympijskou vlajku. 🙂

Sportovní klub: olympijská diskotéka byla velkolepá.

Muzicírování: zpívali jsme písničku o kontinentech a oprášili jsme oblíbenou píseň Měsíce od Hradišťanu.

Tento týden nás moc bavil! Povídali jsme si o zimě, zimních sportech a hrách. Takže kromě koulování, sáňkování a stavění sněhuláka jsme si pustili i toto video:

Pojmenovali jsme si sporty, které jsme viděli a řekli si, jaké vybavení k nim potřebujeme.

Namalovali jsme zamrzlý rybník s bruslařem. A tím bruslařem jsme byli my sami! Každý měl totiž na obrázku svou fotku v čepici. Zazpívali jsme si oblíbenou písničku o koze, která se dala na krasobruslení.

Ve čtvrtek jsme zahájili další ZOH Sofia School! Po slavnostním zahajovacím ceremoniálu, kdy jsme si předávali pochodeň s olympijským „ohněm“, nás čekaly tři disciplíny; lední hokej, krasobruslení a bobování. Všichni jsme to zvládli a znovu to cinklo! Odnesli jsme si domu zlaté medaile. Byl to super den, parádně jsme si ho užili!

Týden jsme uzavřeli popisem obrázku Josefa Lady a básničkou:

„Přišla zima po roce,

zmrzla píseň v potoce.

A bruslením do ledu

píší kluci koledu.“

English

Winter sports and games was the theme of this week. The kids were introduced to some of the winter sports and games such as ice hockey, skating and skiing.

They got to really meet with the sports by imitating them after a throw with an action dice. They had a lot of fun doing that.

During the week they also made a fantastic art. A frozen pond with some snow of course, and marks made by skates. On the ponds there were your little skaters.

Dramatika a rytmika:

Zhlédnutí pohádky „Šmoulové – zimní olympiáda“. Povídání o olympiádě a ukázka olympijských symbolů.

Výtvarka:

Výroba Olympijské pochodně s ohněm. Vybarvení papíru voskovkami „barvy ohně“. Mačkání papírů a společná výroba kornoutu z papíru.

Pohybovky:

Společné rozehřátí. Ukázka basketbalu na videu. Vyzkoušení hodu na basketbalový koš. Individuální hraní hokeje a bowlingu.

Muzicírování:

Rytmická cvičení s hrou na tělo. Zpívání oblíbených dětských písniček. Individuální hra na xylofon.