Masopust !!! 15.-19.2.2016 B

19. 2. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci a Žabičky:

Masopustní přípravy sice proběhly v komorní atmosféře, ale na nic jsme nezapomněli a v pondělí nás čeká vytoužený masopustní průvod!

V pondělí jsme společně se žabičkami objevovali, co je to Masopust a proč se slaví. Už víme, že se od Masopustu až do Velikonoc nesmělo jíst maso a přišli jsme na to, že by nám to až tak nevadilo : ). Také jsme se domluvili, že počkáme na naše nemocné kamarády a uděláme průvod příští pondělí.

V úterý jsme zkoumali masopustní masky a zjistili jsme, že pořádný Masopust se neobejde bez medvěda, kobyly, smrtky a báby s dědkem. Přemýšleli jsme, za koho půjdeme a vyrobili jsme si rozkošné masky z papírových talířků.

Ve středu se plavalo s Tomášem a my, neplavci jsme si povídali o Masopustu a četli jsme si o Hladové housence. Povedlo se nám nakreslit krásné obrázky s masopustním rejem.

Ve čtvrtek jsme měli ve školce důležitou návštěvu. Přišla paní logopedka a povídala si s námi.

Dostali jsme od ní velkou pochvalu! A ještě jsme si stihli společně probrat, co se o Masopustu baští a mlsá .Už máme velikánskou chuť na koblihy!

V pátek vypukla pravá masopustní hostina. Stoly se prohýbaly pod spoustou dobrot a koláčů.

Všechny vypadaly báječně a měli jedinou chybu – byly papírové. Ale v pondělí budou skutečné, sladké a voňavé. MOC SE TĚŠÍME!

Krásný víkend, a kdyby vás přepadla nuda, můžete ještě stihnout vyrobit nějaký masopustní kostým.

Masopustní průvod se kvůli nemocem bude konat v pondělí 22.2.!!!

I přesto, že se nám tento týden Delfínci sešli v menším počtu než obvykle, neuniklo jim z angličtiny ani slůvko. Ba právě naopak! Měli jsme mnohem více času  a prostoru na individuální procvičování.

Mladší děti se více zaměřily na počítání do 10 a vizuální rozpoznávání čísel a také zdvořilostní fráze.

Starší pak procvičovali mimo jiné i v rámci předškolní přípravy pojmy „stejný-jiný“, počítání do 20 či logické úkoly.

Společným tématem byl Masopust, jehož součástí je i oblékání do kostýmů či jídlo a také na ně přišla v angličtině řeč. A to např. v knize „O hladové housence“. Při konci týdne se oblíbeným slovem stal „cake“ pro koláček.

Pokud uslyšíte slovo „chicken“, je to díky tanečku kuřat, který nás provázel celý týden a který si děti zamilovaly.

Básnička týdne:

Skákala bába rumpl, campr, cinka, bzinka, přes rybník,

skákal za ní rumpl, campr, cinka, bzinka, kominík.

Bába se ho rumpl, campr, cinka, bzinka, ulekla,

a skočila rumpl, campr, cinka, bzinka, do pekla!

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Naučili jsme se veselou básničku Skákala bába a pečlivě jsme trénovali na masopustní průvod. Určitě budeme za hvězdy!

Tvoření: Pustili jsme se do výroby vozembouchu – speciálního hudebního nástroje. Šroubovali jsme, vrtali a výsledek je úžasný.

Muzicírování: Pořádně jsme se rozezpívali a potom jsme si vyzkoušeli hraní na BOBOTUBES. Šlo nám to perfektně, už umíme zahrát Kočka leze dírou…

Sportovní klub: Rozehřáli jsme se u Židličkované a potom nás čekala překážková dráha, u které jsme pořádně protáhli všechny svaly v těle. Byla to velká zábava!