Planeta Země…28.5.-1.6.2018 B

1. 6. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Celý tento týden jsme si povídali o planetě Zemi. Ukazovali jsme si, jak vypadá, proč je kulatá a modrá a také proč a jak bychom jí měli chránit. Všechny nápady byly originální a některé dokonce uskutečnitelné. Uprostřed týdne jsme si houbičkovou metodou vyrobili dvě zeměkoule – jedna klučičí a druhá holčičí, k obrázku jsme si přidali otisky našich ručiček. V pátek jsme uspořádali obrovskou párty plnou zábavy a soutěží a společně oslavili DEN DĚTÍ. Nechyběl skákací hrad ani sladké balíčky pro děti za překonání disciplín. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o hradech.

Angličtina: tento týden jsme si povídali o naší planetě Zemi – Earth. Ukázali jsme si na globusu, že na ní převládají hlavně dvě barvy a to green and blue a to proto, že na ní je hlavně země – land a moře – sea / ocean. Připomněli jsme si co dělat a nedělat, abychom přírodu a naši planetu neničili a čeho se můžeme vyvarovat – nevyhazovat na zem odpadky, třídit odpad, neplýtvat vodou apod. We love our planet Earth!

Žabičky

Tento týden jsme se proměnili v astrology a astronauty, abychom si mohli naši krásnou planetu Zemi prohlédnout pěkně z výšky – přímo z vesmíru. Na IT tabuli jsme si prohlédli naši sluneční soustavu, vrstvy země a zopakovali si třídění odpadu. Sluneční soustavu jsme také namalovali – nechybí Slunce ani žádná planeta, dopočítali jsme se! Zazpívali jsme si písničku „Naše Země kulatá je“ a s básničkou jsme si procvičili názvy planet. Týden jsme zakončili opravu stylově, protože na pátek připadl DEN DĚTÍ! Hned po svačince jsme odešli na zahradu, kde na nás čekaly prima hry; házeli jsme na koš jako basketbalisti, udržovali rovnováhu a vyvažovali jako provazochodci a nakonec běhali mezi kužely jako atleti! Za splnění úkolů děti čekala sladká odměna a také skákací hrad! Byl to super den a děkujeme sluníčku, že zastavilo mraky a déšť nad naši školku pustilo až po obědě!

Rytmika, tanečky, dramaťák: vyzkoušeli jsme si improvizaci.

Tvoření: vyrobili jsme tenisové rakety a hejno rybiček. Uvidíte na zahradní slavnosti.

Sportovní klub: hod na cíl nás moc bavil.

Muzicírování: trénujeme zahradní hity.

Věda je zábava: zmrzlina, kterou jsme ukuchtili, byla fantastická!