Plody podzimu…25.-29.10.2021 B

29. 10. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci & Žabičky

Podzimní téma odstartovalo dlabáním dýní! Vyřezali jsme strašidelné i usměvavé obličeje a halloweensky vyzdobili školku. Povídali jsme si o plodinách, které sklízíme na podzim a některé z nich nakreslili a namalovali – vybrali jsme si šípkový keř a ovocné stromy (jabloň, hrušeň a švestku). Moc se nám povedly, máme z nich radost. Čas na procházkách jsme trávili v lese, kde jsme stavěli domečky pro skřítky, a také na zahradě – hrabali jsme listí. A ve středu to vypuklo! HALLOWEEN! Oblékli jsme si kostýmy (byli tu kostlivci, čarodějnice, dýně, Batmani a další superhrdinové a superhrdinky), užili si den plný strašidelné muziky a úkolů. Míchali jsme lektvary, lovili gumové oči z mozku a vyzkoušeli si šikovnost na provázkové dráze, kde jsme lovili další dobroty. A také jsme každý prošel stezkou odvahy – to bylo něco! Ve tmě jsme prošli celou školku… a cestou jsme slyšeli strašidelné zvuky… a nakonec jsme si všichni domů odnesli parádní zážitky a dobroty! Protože jsme se tento týden sešli v omezeném počtu dětí (nemoci, podzimní prázdniny, atd.) rozhodli jsme se ve středu 3.11. uspořádat HALLOWEENSKOU PÁRTY znovu! Prosím strašidelné kostýmy s sebou !!!

Halloweenský týden jsme si užili,i když byl krátký. Zpívali jsme písničku „Skeleton Dance“ a u toho jsme tančili. Učili jsme se plody podzimu, nejen co sbírají zvířátka ale co „harvest“ neboli sklízíme my…jak ovoce „apples, pears, grapes, plums“ ,tak i zeleninu v hlavní roli „pumkins“ a pak také „potatoes, carrots, onion “
Předškoláčci začali se slovní zásobou k písmenku G, procvičovali a opakovali číslovky do 20 a barvičky.

Angličtina Žabičky

We learned the autumn fruits: pumpkin, squash, chestnut, apple, pear, grape. We sang songs about autumn and „autumn leaves are falling down“. We talked about the colors of the autumn fruits and how many there are: how many apples? How many leaves are falling down? On Halloween, we learned: skeleton, witch, cat, and Batman, and we sang Halloween songs „trick or treat“ and „skeleton dance“.

Dramaťák, tanečky, rytmika: Déšť, mlha či vichřice, podzimní počasí nás inspiruje nejen hudebně ale i pohybově.

Tvoření: Upletli jsme pavučinu a v ní hrozivého pavouka.

Sportovní klub: Halloweenská párty byla divoká, soutěže, závody i zkouška odvahy.