Počasí… 30.10.-3.11.2017 B

3. 11. 2017 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Počasí bylo hlavním tématem tohoto týdne. Povídali jsme si o dešti, o sluníčku, o vichřici, ale také o energii, kterou můžeme získat právě ze slunečního svitu nebo když fouká vítr. Vyzkoušeli jsme si, co udělají barvy, když se spojí s vodou a rozpíjejí se po papíře a vytvořili tím krásné barevné obrázky. Využili jsme u toho houbičky, štetce, ale i naše prstíky. Využili jsme interaktivní tabuli a podívali se čím a jak se počasí zjišťuje a měří – bylo to velice zajímavé. Venku jsme si zahráli na sluníčko a zimu, pohybová hra, která nás moc bavila. Každý z nás si také vyzkoušel svoji předpověď počasí na víkend – a tak jsme zvědaví komu se podařilo odhadnout počasí nejpřesněji. Jak a kde se bere voda a děšť bude tématem v dalším týdnu, přesněji „koloběh vody“, už se moc těšíme.

Žabičky
Tento týden, kdy jsme si povídali o počasí, nás hned v pondělí symbolicky přivítal velký vítr! Vyzkoušeli jsme si povolání meteorologů; z naší třídy se stala observatoř. Pozorovali jsme každý den ve stejnou dobu počasí a zakreslovali ho do našeho meteorologického archu. Naučili jsme se básničku, ve které jsme prosili sluníčko, aby ještě chvíli svítilo, a vybarvilo nám jablíčko. Velmi zábavnou a hezkou se stala nová písnička „Deštík“. S keyboardem jsme si vyzkoušeli a poslouchali, jak vypadá drobný deštík a velký hrom – to byla lekavá legrace! Pomocí tamburíny jsme vyjadřovali vánek, vítr a vichřici. Také jsme kouzlili s voskovkami a šablony listů. Na procházkách jsme měli slunečno, větrno, zataženo, oblačno, a jednou nás déšť zahnal zpátky do školky! A příští týden si budeme povídat o koloběhu vody. Určitě zúročíme znalosti, které jsme jako meteorologové získali!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si na Křemílka s Vochomůrku a vařili jsme šípkový čaj
na velikánskou rýmu.
Tvoření: společně jsme namalovali parádní akvarel. Krásně září, i když na něm leje jako z konve. 🙂
Sportovní klub: krásně jsme si zaběhali u Anglické baby, Židličkované a tuze oblíbené Do vody – z vody.
Muzicírování: písnička Haf, haf od Chinaski se stala novým hitem.
Věda je zábava: přežili jsme ve zdraví výbuch vodní sopky. 🙂