Počasí…. 31.10.- 4.11.2016 B

4. 11. 2016 | Kronika - Bohnice

Tento týden se střídal u Delfínků jeden skvělý zážitek za druhým. V pondělí k nám zavítali zvířecí kamarádi a představili nám své smysly. A my jsme jim na oplátku ukázali, že se jich nebojíme. Dokonce jsme se tulili i k hadovi!
Den poté jsme se opět vrhli do akce! Hemžilo se to u nás čarodějnicemi a dalšími maskami, které si společně zaskotačily na Halloween party. Jak chutnal lektvar z netopýřích křídel a jak to vypadá ve strašidelném domě již víme…a rozhodně se nebojíme !
Ve druhé polovině týdne  nás čekalo nejen typické podzimní počasí venku, ale také povídání o typech počasí ve třídě. Pověděli jsme si, které je naše oblíbené, zda máme raději sníh či sluníčko a proč. Ve volných chvílích jsme se věnovali mimo jiné i poslechu Vivaldiho Čtvero ročních období a snažili se v hudbě najít déšť, vítr a sluníčko.

Tento týden byl velmi bohatý na slovíčka a to hned z několika okruhů. Potěšilo nás, že známe názvy mnoha zvířátek, která nás navštívila. Dokonce ani sova či krysa nás nezaskočily! Po úspěšné Halloween party v úterý lze předpokládat, že pojem “ pumpkin“ ( dýně ) se stane součástí domácnosti většiny Delfínků navždy.
Téma tohoto týdne bylo skvělé jak pro mladší děti, které si procvičily typy počasí ( rainy ,sunny, cloudy…), tak pro starší děti, které se pokoušely říci ve větě, které počasí mají nejraději. Společně jsme si přečetli knihu Bear in sunshine.

Anglický klub
V pondělí jsme se po hlásce Aa vrhli na další hlásku programu Phonics, kterou je Ss. Poslechli jsme si mimo jiné písničku a zahráli si hru se slovy.
Počínaje středou jsme zahájili měsíc listopad knihou The very hungry caterpillar. Tato nás bude provázet i v dalších týdnech.

Tento týden jsme si se Žabičkami povídali o proměně počasí a uvědomovali jsme si, že způsobem, jakým se chováme ovlivňuje jak naše zdraví tak také životní prostředí.

Kromě počasí, ( kde se bere déšť, duha, …) krásných písní které jsme zpívali a tanečky, které jsme se naučili, jsme se též oblékli do báječně strašidelných kostýmů a užili si tak Halloweenský den. 🙂 Na děti čekalo několik haloweenských disciplín, jakými byly například, ochutnávka lektvaru z hadích očí, či netopýří krve, vložení ruky do tajemné nádoby plná červů atd. Byla to opravdová legrace, dětem to moc slušelo a zjistili jsme, že máme ve školce plno statečných dětí. 🙂

Byl to opravdu týden plný zážitků a nových zkušeností! Těšíme se ovšem i na ten příští, ve kterém si budeme podívat o důležitosti  a koloběhu vody.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Tentokrát jsme se věnovali tanci a vymýšleli jsme půvabný balet se šátky.

Tvoření: Vyráběli jsme mechová krmítka pro ptáčky, která nám ozdobí zahradu, a jedno z nich poputuje i do soutěže!

Muzicírování: Pořádně jsme provětrali celý náš repertoár ( hlavně ten strašidelný ) a zadováděli jsme si s Ludvíkem. Dokonce jsme si ještě stihli zahrát na víly se šátky.

Sportovní klub: Vyzkoušeli jsme si tanec i kung fu, a moc se nám to líbilo!

Věda je zábava: Zkoumali jsme povrchové napětí vody, pozorovali mizení barev a vyráběli lodičky na saponátový pohon.

I fyzika je zábavná : ).