První znaky jara…20.-24.3.2023 B

26. 3. 2023 | Kronika - Bohnice

Delfínci

První jarní týden v roce začal velmi příjemnou návštěvou paní spisovatelky dětských knížek, která nám ukázala s přečetla dva krásné příběhy a pověděla pár zajímavostí o tisku, vázání a všeobecně o tvorbě knihy. V dalších dnech jsme si společně zpívali píseň o jaru https://www.youtube.com/watch?v=JEC-LU3qs-k a naučili se básničku: Zimo, zimo, jdi už pryč, nebo na Tě vezmu bič. Odtáhnu Tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek. Naší společnou výtvarnou činnost jsme rozdělili do více dní a vytvořili krásnou a hlavně kouzelnou zahrádku plnou květin, broučků a motýlků…. Uvidíme, zda nám splní přání. Protože bylo opravdu parádní jarní počasí, uspořádali jsme dlouhou procházku a stihli si pohrát na třech hřištích v jednom dopoledni – to je rekord! Tématem příštího týdne jsou VELIKONOCE – hurá.

Dolphins

In this very first spring week we went through the main characteristics of this lovely season ( spring, flowers, green grass, birds, eggs, daffodils…). We also tried to name and recognize the other seasons in a video ( Flunkeblunk – Seasons ) : https://youtu.be/x0xyHw4_DW8

We listened to the Spring song by Easy monkey : https://youtu.be/QdBbBZkITxA

To have our school more colourful after winter again, we made paper flowers for the garden we painted before. 

Preschool preparation

At first, we revised all four seasons by matching the pictures with the seasons ( i.e. winter – snowman ). Afterwards, we did a worksheet related only to spring choosing the items related to it ( signs of the spring ). Later on, we continued with the visual recognition and memory tasks. 

Besides that, we also focused on ‚sharing the toys‘ situations. We read a book called Minosaur that helped everyone to understand a bit more. 

Rytmika, tanečky, dramaťák: povídali jsme si o jarních zvycích a uvili párí věnců.

Tvoření: naše  jarní kvítí už zdobí okna.

Sportovní klub: na zahradě se krásně sportovalo.

Muzicírování: Jaro dělá pokusy- jako každý rok a my mu k tomu zazpíváme.

Žabičky

Jaro je tady v plné parádě! Ale ještě předtím, než jsme si o něm začali povídat, naši školku v pondělí navštívila spisovatelka Jitka Vítová. Přinesla nám ukázat spoustu krásných knih a dvě z nich s dětmi společně prolistovala a přečetla několik stránek. Děti krásně sledovaly obrázky, odpovídaly paní spisovatelce na otázky a pokoušely se orientovat v textu. Na didaktických obrázcích jsme si ukázali jarní květiny a spoustu předmětů, které využijeme při práci na zahradě. Z obkreslené ruky nám vznikly stromy, které jsme obsypali růžovými květy přesně tak, jak to na jaře má být. Využívali jsme krásné počasí na procházkách a během jednoho dne jsme si dokonce stihli pohrát na třech dětských hřištích. A připomněli jsme si, jak se správně chovat při přecházení silnice, na přechodu pro chodce.

Naše básnička:“ Hurá, jaro už je tady, zelenat s začnou sady. Hlínou bude vonět zem, jaro je tu, pojďte ven!“

A písnička:

„Jaro, jaro, jaro už je tu. Jaro, jaro, jaro už je tu. Sníh se mění na sněženky, slunce sype z peněženky na zem tisíc zlatých dukátů.“

The spring has begun! 

All the kids are more energetic and so we are. 

On Monday we had a visit from the author of the kid’s books, which we really enjoyed!

Angličtina

Then we started to do the crafts: the blooming tree (using crayons, tempera colours and crepe paper). We have learned how to cross the road safely. Froggies went through the pictures (flowers, a blossoming tree, grass, sun and rain, etc.) and named what color are they. 

We watched a short video about the seasons: https://youtu.be/9aNEosV3Lkk 

At the end of the week, we read a book called 

“One mole digging a hole” by Julia Donaldson in which we did counting 1-10.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Zahráli jsme si na zahradníky a naučili se říkanku o zahradě.

Tvoření: Povídáme si o prvních jarních květinách a vyrobili si tulipán.

Sportovní klub: Využili jsme teplého počasí a zaskotačili si na zahradě.

Muzicírování: Přivítali jsme jaro písničkou a zahráli mu na perkuse.