Řemesla a povolání…12.-16.2.2024 B

17. 2. 2024 | Kronika - Bohnice

Tento týden to teda by jízda. Na začátku týdne jsem si zahráli na pekaře, cukráře, záchranáře a další a další povolání. Pověděli jsem si, co dělá náš tatínek a maminka a proč je důležité chodit do práce. Také jsme se zamysleli, čím chci být, až budu dospělý. Následoval MASOPUSTNÍ průvod plný zpěvu a barev a hlavně odměna! Výborný koblížek. Další den jsme pomocí pastel namalovali naše vysněné povolání. Na konci týdne jsme si upekli sladké a slané šneky a musíme říct, že se nám vážně povedly. V příštím týdnu si budeme hrát na herce, herečky, zpěváky a zpěvačky – tématem bude DIVADLO A KONCERTY.

Píseň týdne https://www.youtube.com/watch?v=jLG1ILNKQp0

Dolphins

Most of the week we were learning the jobs vocabulary ( i.e. doctor, chef, policeman, waiter etc.) and talked about what we want to be when we grow up. We also played a new run and catch jobs game and we listened to a new song When I grow up :  https://youtu.be/5rdlXji2jR0?feature=shared

Besides that, we celebrated the Valentine’s day, we made cards for our loved ones as well as pictures of our dream jobs.

Preschool preparation

At first we tried to learn what various people need at work – tools and equipment. Then we guessed the jobs in a game. Afterwards, we revised the numbers and focused on ‚more and less‘ activities. We practiced on a worksheet too.

In the end, we read a book called Postman Bear by Julia Donaldson.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naše masopustní přípravy vrcholí a kromě zpívání chystáme ještě klobouky 🙂.

Tvoření: masopustní úterý se krásně vydařilo a my jsme si ho užívali až do večera!

Sportovní klub: zahřáli jsme se u opičí dráhy a posléze jsme sehráli florbalová utkání v dámské a pánské verzi.

Muzicírování: už víme, co udělat,  když nám spadne pec… 😁

Během týdne jsme si prohlédli spoustu obrázků s povoláními a řemesly; pekař, zahradník, lékař, švadlena, prodavačka, hasič a další… Říkali jsme si, jaké povolání mají naši tatínkové a maminky a hlavně, čím chtějí být děti, až budou velké. Jsou mezi námi budoucí lékaři, automechanici, hasiči i vědci. Zazpívali jsme si lidovou písničku „Jede, jede poštovský panáček“.

V úterý jsme si užili masopustní průvod v okolí školky. Převlékli jsme se za maškary, zpívali a rámusili tak moc, až jsme si vyzpívali sladké koblihy. Skvělá tradice!

Ve středu jsme se zmínili o svátku sv.Valentýna a zábavnou technikou vyrobili dekorativní srdíčkové zápichy (více v anglické části).

English

„Jobs and careers“ was the theme for this week. We started off with introducing some of the jobs ( a doctor, a dentist, a pilot, a builder and a teacher). We also played a „reveal the picture“ interactive game.

On Tuesday we had a very joyful carnival. After many songs sung outside we deserved some doughnuts.

On Wednesday on Valentine’s day we made some flower pots decorations in the shape of a heart. We made them using an unusual technique: In a jar we put some paper around the circumference with some pink paint on the bottom and the key thing was a marble. After closing the jar the only thing left to do was to: „SHAKE! SHAKE! SHAKE!“ The results looked amazing.

On Friday we played as bakers and baked some pizza and nutella snails. We had so much fun this week.

Dramatika a rytmika:

Četba pohádky „Zvědavý listonoš“, doplňující otázky k pohádce. Seznámení s básničkou „Listonoš“.

Výtvarka:

Výroba dopisu pro Listonoše. Stříhání, kreslení, tiskání, malování srdíčka.

Pohybovky:

Den s listonošem – protahovací cviky a překážková dráha.

Muzicírování:

Rytmická cvičení a zpívání písniček pro listonoše.