Smysly… 25.-29.9.2023 B

29. 9. 2023 | Kronika - Bohnice

 

Rytmika,tanečky, dramaťák: hmatová dráha na zahradě nás velmi bavila!

Tvoření: namalovali jsme nervové buňky – neurony.

Sportovní klub: ještě můžeme sportovat na zahradě  a je to super! 🙂

 

Žabičky

Týden s tématem „smysly“ odstartoval koncertem pana Jiřího Bílého, písničkáře, který za námi jezdí každý rok a pokaždé má pro nás skvělé představení. Tentokrát se jmenovalo „Z pohádky do pohádky“. Pak jsme si pověděli, co jsou smysly, kde najdeme jejich orgány a k čemu slouží. Otestovali jsme si svou chuť a čich pomocí několika pochutin a surovin; ochutnával se například sladký vanilkový cukr, kyselý citron, hořký grep nebo sůl. A nejvíc nám chutnal cukr! Na druhém konci žebříčku se umístily citron a grep. Zkoušeli jsme také svoje oči během Kimovy hry, ve které jsme hádali, který předmět zmizel. A poslouchání zvuků – to byla zábava! Vybavíte si, jak zní třeba nalévání vody, otáčení stránek v knize nebo skřípot dveří? My ano a všechno jsme poznali!

https://www.youtube.com/watch?v=PDpVcAPxcnk&ab_channel=Daniela%C5%A0imonov%C3%A1

https://www.youtube.com/watch?v=H-fY0cM8VEM&ab_channel=Pam%C4%9B%C5%A5sHelenou

Říkali jsme si básničku od Františka Hrubína:

„To je ručka s prstíčky,

kolik jich má maličký?

Jeden, dva, tři, čtyři, pět,

a co visí, chytí hned!“

 

English

Throughout this week, we continued exploring our bodies with a special emphasis on their senses. We had conversations about our sensory tools, such as having two bright eyes that help us see the world, two keen ears that let us listen to fascinating sounds, a delightful mouth for tasting, and a charming nose for smelling the world around us.

 

We sang the catchy song Follow me! 

Follow Me | Noodle & Pals | Songs For Children – YouTube

Dramatizace, tanečky, rytmika: Trénujeme náš sluch a hádáme různé zvuky kolem nás.

Tvoření: Obtiskovali jsme listy a malovali houbičkou.

Sportovní klub: Hráli jsme si na zahradě naší školky a závodili ve skoku do písku.