Tady jsem ve školce… 11.-15.9.2023 B

15. 9. 2023 | Kronika - Bohnice

Delfínci

 

Tématem týdne byla ŠKOLKA a protože opakování je matka moudrosti, zopakovali jsme si pár důležitých pravidel, které ve školce máme. Poté jsme pomocí vodových barev a otisků vytvořili nádherného delfínka, který plave v moři. V dalších dnech jsme nakousli jiné téma a tím je LIDSKÉ TĚLO. Ukázali jsem si, jak velké je srdce, kde v těle ho najdeme a poslechli si jeho tlukot – nejdříve na tabuli a poté za pomocí opravdového stetoskopu srdce našeho kamaráda.  Básnička týdne je o lidském těle a budeme jí trénovat i příští týden. Písnička týdne nám pomáhala hlavně při rozcvičce    https://www.youtube.com/watch?v=j_4qhWNpIJQ

Dolphins

Most of the week we tried to focus on our friendships and decide what is ok to do and what not and why ( Is hitting ok? Is sharing ok? etc.).We read a book called Sharing a shell by Julia Donaldson. We had a lot of fun playing a game Hey Mr. Crocodile, can we cross the river?. As always, we found time to listen to music. Some of our new hits may be : Banana phone and The more we get together 

https://music.youtube.com/watch?v=j5C6X9vOEkU&si=VgEzxgK_HZ9Aeq7f

https://music.youtube.com/watch?v=lldmkrJXQ-E&feature=shared

Preschool preparation

At first, we revised the colours playing a game ( I spy with my little eye). Later on, we tried to name a lot of objects in our classroom ( a chair, a table, a door, scissors, a pencil….). Afterwords, we did a worksheet counting how many of those we can spot in the picture.

The end of the week was about Shapes. We learnt their names, how many sides and corners they have. We watched a video Flunkeblunk Shapes : 

https://youtu.be/sTT9pXIGvxU?si=L3FGj5DOZLTmOCEH

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na světýlka a učili se vnímat kamarády i beze slov. 🙂

Tvoření: vyrábíme své vlastní postavičky.

Sportovní klub: sportování na zahradě nemá konkurenci.

Muzicírování: zpívali se naše nejoblíbenější písničky. 

Žabičky

Veselé poznávání školky a nová kamarádství nás provázela tento týden. Opakovali jsme si jména kamarádů a značky. Zpívali jsme lidové písničky a doprovodili se hrou na tělo a na perkuse. Vyrobili jsme okaté žabičky, které jsou pořád připraveny lapit mouchu. Listovali jsme knihou o Podzimu a zopakovali básničky minulého týdne. Také jsme popisovali obrázky a řekli si novou básničku o Ivánkovi, který zaspal do školy. Během primární logopedické prevence nám při artikulačních cvičeních pomáhaly burizony; mňam – dobře se procvičuje jazyk! Hodně času jsme trávili v lese, kde jsme stavěli domečky pro skřítky. Příští týden si budeme povídat o lidském těle.

English

This week, we continued to build the kids‘ connection with our lovable English mascot, Bubba the duck. The children delighted in saying their „hellos“ to Bubba and then joyfully singing the catchy song „Hello, Hello! How are you?“ together.

https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8&ab_channel=SuperSimpleSongs-KidsSongs

This week brought new adventures as well. Together we discovered the thrill of sitting down and standing up, learning valuable physical skills while having fun. Additionally, they had the opportunity to engage with some of the captivating toys in our classroom, including a car, a doll, and a train. 

We had a great time.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Už se spolu všichni známe a tak jsme si zkusili popis kamaráda a hádat kdo je kdo.

Tvoření: Namalovali jsme si naší školku i se všemi kamarády.

Sportovní klub: Zahráli jsme si kopanou a škatulata venku na zahradě.

Muzicírování: Naučili jsme se básničku o zdravém jídle s rytmizací.