Tady jsem ve školce… 6.-10.9.2021 B

10. 9. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týden jsme pokračovali s poznáváním/opakováním našich pravidel ve školce. Vyrobili jsme si pomocí našich značek nápis DELFÍNCI a prstovými barvami jsme obrázek ještě vylepšili. Opravdovou zábavou ovšem byla hlavně proměna Delfínků v pohádkové postavy a hrdiny z pohádek – to se vážně povedlo – viz. fotogalerie. Básničkou týdne byla říkačka o naší školce a píseň „Skřítkové tesaři“ – to je naše uklízecí. Už se moc těšíme na příští týden, kdy si budeme povídat o lidském těle.

Angličtina

Letí to a my máme za sebou už půlku září. Básničku z pera Niki „Back to School“ už umíme na jedničku. Učíme se rozumnět základním pokynům které slyšíme při denním chodu školky. S předškoláčky už počítáme do 20, známe všechny dny v týdnu a pomalu se začínáme učit abecedu. K písmenku A jsme se naučili slovíčka jako je “ Apple, Acorn, Astronaut, Alligator, Ant and Airplane“ , procvičujeme pomocí her a pracovních listů. Také jsme začali s konverzací a prohlížíme si obrázky a snažíme se pomocí toho, co známe popsat, co na obrázku vidíme.

Rytmika, tanečky, dramaťák: s velkým úspěchem jsme hráli hru Jak je to správně?

Tvoření: vyrábíme naše papírové postavičky. ????

Sportovní klub: na zahradě jsme hráli Lokty na lokty a někteří si i začutali.

Muzicírování: po profesionálním rozezpívání jsme pěli na lidovou notu.

Žabičky

Tady jsem ve školce

Druhý týden ve školce jsme si parádně užili. Hodně času jsme trávili venku, byli jsme na několika dětských hřištích a procházeli se v lese, kde jsme stavěli domečky pro skřítky. Opakovali jsme si jména a značky kamarádů a hráli si s hračkami – zkrátka pořádné poznávání školky! Procvičili jsme si pusinky při logo prevenci, z plna hrdla se zpívalo a hrálo na nástroje. Každý jsme si namaloval školku; nechyběly dveře, komín a speciální okno, ve kterém má každý kamarád svou fotku! A příští týden nás čeká super téma – lidské tělo!

Angličtina

Opakovali jsme základní fráze zdravení, pojmenovávali věci kolem sebe a hráli hry s přiřazováním barev – už se nám v angličtině začíná dařit! Zpívali jsme písničku „Hello, how are you?“ a zkoušeli reagovat na pokyny při rozcvičce. To nás bavilo, byla legrace!

Dramaťák, tanečky, rytmika: Teď už víme, jak se správně chovat ke kamarádům ve školce a taky jsme si to názorně předvedli.

Tvoření: Každý z nás už má i svou papírovou podobu.

Sportovní klub: Na zahradě jsme si zahráli na ovečky a hladového vlka.

Muzicírování: Zazpívali jsme si s kytarou naše oblíbené písničky.