Vánoce a jejich tradice u nás…13.-17.12.2021 B

19. 12. 2021 | Kronika - Bohnice

Hned v pondělí byl nejlepší den v týdnu! Školku navštívil Ježíšek! Zpívali jsme, mlsali dobroty, rozbalovali dárky a samozřejmě také hračky vyzkoušeli. Naučili jsme se parádní písničku „Otec Abrhám“ který měl 7 synů. U písničky jsme se pěkně rozhýbali. Básničkou týdne byla vánoční říkačka o sáňkách a sněhu. V týdnu jsme si pomoci zmačkaného papíru vyrobili krásné sněhuláčky a dozdobili je pomocí prstových barev. Na IT jsme si ukázali a popsali snad všechny tradice, které v ČR známe. Pomohl nám k tomu skvělý „Tradičník“ z Déčka. Na konci týdne jsme také rozsvítili poslední čtvrtou svíčku (nedělní) a už už se nemůžeme dočkat příštího  týdne, kdy si budeme povídat o tom, jak se těšíme na Ježíška, (na toho domácího).
Rytmika,  tanečky, dramaťák: prožili jsme krásný vánoční den s nadílkou od Ježíška.
Tvoření: vyrobili jsme sněhové vločky. Moc se povedly!
Sportovní klub:  vybírali jsme, co nás nejvíc baví a zvítězil běh ????.
Muzicírování:  zpívaly se písničky o zimě a  Vánocích.

V pondělí byl nejlepší den z celého týdne! Nejenže jsme pro vás s radostí dokončili vánoční video, ale hlavně přišel do školky Ježíšek a nadělil nám dárky! Dostali jsme nové panenky, pexesa, auta, puzzle,… Takže jsme jistě byli po celý rok hodní 🙂 . Pověděli jsme si krátký příběh o narození Ježíška a každý si z papíru vyrobil kometu. Poslechli jsme si čtení o vánočních tradicích – jen některých, protože máme opravdu bohaté Vánoce. V pátek jsme se proměnili v kapelu; hráli jsme na rytmické nástroje a zpívali vánoční koledy. Nejraději máme „Nesem vám noviny“ a „Půjdem spolu do Betléma“. A básnička? „Vánoční stromeček, zavoněl v pokoji, maminka u stolu jablíčko rozkrojí…“ A příští týden se těšíme na Ježíška! Jupííí !!!
Dramatika, tanečky, rytmika: Slavíme Vánoční odpoledne u nás ve školce.
Tvoření: Skládali jsme papírové stromečky.
Sportovní klub: Zapotili jsme se při honičce na kočku a myš.
Muzicírování: Poznáváme zvuky kolem nás.