Vánoce a jejich tradice ve světě…11.-15.12.2023 B

17. 12. 2023 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden byl ve znamení tradic. Ukázali jsme si naše vánoční tradice, ale i tradice z jiných zemí. V Itálii například nosí dárky dětem čarodějnice. A v Anglii zase Otec Vánoc. A kam se dárky dávají? No přece do ponožek. každý den jsme si také otevírali náš adventní školkový kalendář. Napsali jsme dopis Ježíškovi a obálku nechali venku na zahrádce a světe div se! Dopis zmizel! Na konci týdne nás navštívilo divadlo Pod kloboukem s pohádkou Nebesky pekelné Vánoce a bylo to opět parádní představení. V plné proudu je samozřejmě příprava na příští týden, kdy nás čeká VÁNOČNÍ SETKÁNÍ. Už se moc těšíme nejen na Vás, ale i na školkového Ježíška.

Dolphins

The whole week we talked about Christmas traditions and how we celebrate it in different countries and homes. We revised and learnt a few new words such as a tree, a present, baby Jesus, a stocking, a reindeer etc. We furthermore discussed the „Ježíšek – baby Jesus issue“ : Who is it? How can a baby carry the gifts? etc. 🙂

We watched a video Steve and Maggie Christmas : https://youtu.be/KP4MmzHWfLY?feature=shared

Preschool preparation

Besides learning the Christmas vocabulary, we also read a book called Mog’s Christmas by Judith Kerr and we practiced tracing our names. In the second half of the week we focused more on numbers 1 -10. That means a visual recognition of them, matching with objects and counting on fingers. We tried 11 – 20 a little bit as well. We did two worksheets I spy with my little eye and Colour the correct number of objects.

Přípravy na vánoční setkání vrcholí! Zdobíme a tvoříme, ladíme se na vánoční svátky. S adventním kalendářem ČT jsme si připomenuli některé tradice a dozvěděli jsme se i nové, polozapomenuté. Například předpovídání počasí pomocí sukének z cibule a soli. Další den jsme věnovali Betlému. Už víme, že je to město. Našli jsme si ho na mapě a podívali se na několik obrázků. S ním souvisel i příběh o Ježíškovi a tradice betlémů v Čechách.

Napsali jsme dopis pro Ježíška a poprosili ho o nové hračky do školky.

Týden věnovaný vánočním tradicím jsme zakončili kulturně; přijelo k nám Divadlo pod kloboukem a zahrálo pohádku „Nebesky pekelné Vánoce“. S čertíkem Bleofášem a andílkem Blaženínem byla veliká legrace a žádná nuda!

English

This week the kids were enjoying the Christmas atmosphere. They were talking about reindeers, Santa, and how they can build snowman from snow. They watched a video about how baby Jesus was born, link here:

Dramatika a rytmika:

Společné prožívání a zkoušení vánočních tradic.

Výtvarka:

Tvoření vánočního stromečku pomocí ruliček a temper. Dolepení barevných bambulek.

Pohybovky:

Santův trénink. Proudové cvičení inspirované Santa Clausem. Využití žebřin, obručí, pytlů,.

Muzicírování:

Rytmické cvičení a následné zkoušení písniček a básniček na besídku.